Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Skra lepsza od Panathinaikosu

LM: Skra lepsza od Panathinaikosu

Skra po raz drugi pokonała w Lidze Mistrzów Panathinaikos Ateny, tym razem 3:1. To zwycięstwo prawdopodobnie dało bełchatowianom awans do kolejnej fazy rozgrywek.

543_t.jpg Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości z Aten. Po ataku Agameza wyszli na prowadzenie 4:2. Nieudana próba kiwki w wykonaniu Dawida Murka powiększyła prowadzenie Panathinaikosu do stanu 7:3. Na I przerwę techniczną zespoły schodziły po nieporozumieniu w obronie w ekipie z Bełchatowa. Goście prowadzili 8:4. Jednak od tego momentu gospodarze zaczęli powoli doganiać rywali. Przy stanie 8:10 o czas poprosił trener Panathinaikosu, po którym skutecznie zaatakował Bjorn Andrae . Podczas II przerwy technicznej zespół grecki prowadził 16:13. Atak Daniela Plińskiego zmniejszył straty bełchatowian do dwóch punktów i taka różnica punktowa utrzymywała się przez kilka kolejnych akcji. Plas Mariusza Wlazłego po bloku rywali sprawił, że Skra traciła już tylko jeden punkt. Chwilę później po skosie zaatakował Antiga i był remis po 21. W końcówce bełchatowianie wyraźnie przejęli kontrolę nad grą. Po bloku Antigi nad Herpe było już 23:21 dla gospodarzy. Seta zakończył blok duetu Pliński/Antiga .

544_t.jpg Początek drugiego seta był wyrównany, choć jedynie przez kilka pierwszych akcji. Po ataku Wlazłego bełchatowianie wyszli na prowadzenie 7:5. Ósmy punkt i I przerwę techniczną przy dwupunktowym prowadzeniu dał im z kolei atak Murka . Jednak tym razem obie drużyny walczyły równiej. W tej partii wiele akcji polegało na kiwaniu i przepychaniu piłki nad blokiem. Osłabiło to nieco poziom spotkania. Po skutecznej akcji Murka zespoły zeszły na II przerwę techniczną przy dwupunktowym prowadzeniu Skry. Jednak w końcówce sporo błędów zaczęli popełniać gospodarze i po ataku Antigi w antenkę na prowadzenie wyszli rywale. W antenkę zaatakował także Agamez , po czym znów prowadzenie przeszło na stronę Skry. Przy stanie 24:23 ten sam zawodnik zaatakował w aut i gospodarze zwyciężyli 25:23.

545_t.jpg W trzecim secie od początku lepiej grali siatkarze Panathinaikosu. Po asie serwisowym Depestele prowadzili 4:1, a o czas poprosił trener Daniel Castellani . Jego podopieczni zaczęli powoli odrabiać straty. Na II przerwę techniczną zespoły zeszły po kiwce Herpe nad blokiem. Panathinaikos prowadził 8:6. Grecki zespół ponownie zaczął zdobywać przewagę. Po ataku Andreadisa goście prowadzili już 16:11. I wtedy znów obudzili się bełchatowianie. Po ataku Wlazłego , a następnie autowym ataku Herpe gości prowadzili zaledwie trzema punktami. Była to jednak wystarczająca przewaga, aby w końcówce zdobyć dwa punkty pod rząd i powiększyć prowadzenie. Punkt zdobyty przez Agameza z zagrywki dał im przewagę 21:15. Ostatni punkt dał Grekom autowy atak Bartosza Kurka .

546_t.jpg Podrażnieni porażką bełchatowianie rozpoczęli czwartą partię od prowadzenia 5:3, którą dała im punktowa zagrywka Mariusza Wlazłego . Na I przerwę techniczną zespoły zeszły po skutecznym bloku Marcina Możdzonka . Gospodarze prowadzili 8:4. Kilkupunktową przewagę podopieczni Daniela Castellaniego utrzymywali bez większych problemów. Po autowej zagrywce Depestele prowadzili 13:9. W zespole greckim świetnie zaczął atakować Agamez , jednak sam nie był w stanie doprowadzić do remisu. Czteropunktowe prowadzenie podczas II przerwy technicznej zapewnił Skrze Mariusz Wlazły. Po ataku Stephane Antigi gospodarze prowadzili już 18:13, zaś po kiwce Murka było 22:15. Tak wysoka przewaga pozwoliła bełchatowianom rozegrać spokojnie końcowe akcje. Ostatni punkt w meczu zdobył Antiga, a jego zespół wygrał seta 25:17.

Skra Bełchatów – Panathinaikos Ateny 3:1

(25:21, 25:23, 17:25, 25:17)

PGE Skra: Murek, Wlazły, Falasca, Możdżonek, Pliński, Antiga oraz Gacek (libero), Jarosz, Kurek, Bąkiewicz, Dobrowolski

Panathinaikos : Depestele, Agamez, Herpe, Andrae, Andreadis, Gerić, Stefanou (L) oraz Psarras, Lappas, Kyriazis