Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa sportową imprezą roku w Finlandii

Liga Światowa sportową imprezą roku w Finlandii

fot. archiwum

Rozgrywki Ligi Światowej 2008 zdobyły główną nagrodę i tytuł najbardziej udanej marketingowo imprezy sportowej na Fińskiej Gali Sportu, która odbyła się w miniony poniedziałek w Helskinkach. Dwugodzinna uroczystość transmitowana była na żywo przez fińską TV2.

Popularna światówka stawała się coraz bardziej rozpowszechniana i poważana wśród fińskich kibiców, dzięki czemu wyrobiła sobie reputację wspaniałego sportowego widowiska.

 

W ramach ostatniej edycji Ligi Światowej w Finlandii rozegrane zostały mecze rundy interkontynentalnej, w których gospodarze zmierzyli się z USA, Bułgarią i Hiszpanią, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w swojej grupie (za Stanami Zjednoczonymi i Bułgarią). 

Sekretarz Generalny Fińskiego Związku Piłki Siatkowej, Antti Heikkinen powiedział: – To wspaniałe wyróżnienie dla fińskiej siatkówki oraz dla Ligi Światowej. Jesteśmy bardzo dumni z tej wielkiej nagrody .

W sumie na Fińskiej Gali Sportu przyznano nagrody w dziesięciu kategoriach. Fińskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Sportowych nagrodziło najlepszych sportowców, drużyny oraz trenerów roku. Wyróżniony został również rozgrywający, Mikko Esko jako najlepszy fiński siatkarz 2008 roku. Esko jest zawodnikiem reprezentacji Finlandii oraz włoskiego klubu Montichiari.

 

W 2007 roku dziennikarze sportowi za najlepszą drużynę uznali reprezentację Finlandii w siatkówce mężczyzn. Wybór ten był wyróżnieniem za zdobycie czwartego miejsca na Mistrzostwach Europy w Moskwie. Najlepszym trenerem został szkoleniowiec fińskiej kadry- Mauro Berruto .

 

W tegorocznej edycji Ligi Światowej Finlandia zagra w grupie D, razem z Polską, Brazylią i Wenezuelą.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved