Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Bernardo Rezende to ma pomysły…

Brazylia: Bernardo Rezende to ma pomysły…

Superliga brazylijska kobiet wznowi rozgrywki po przerwie świąteczno-noworocznej już 14 stycznia. Tymczasem z obozu mistrzyń kraju - drużyny Rexona-Ades, którą prowadzi słynny Bernardo Rezende - nadchodzą zgoła sensacyjne wieści...

Okazuje się, że Bernardo Rezende ma na głowie poważny problem. Rywalki nie zasypiają gruszek w popiele i już pod koniec drugiego turnieju fazy zasadniczej, który zakończył się tuż przed świętami, takie drużyny jak Finasa/Osasco, BrasilTelecom i Sao Caetano, pokazały, że będą do końca walczyć o medale Superligi. Tymczasem, w zespole Rexony niezdolne do gry z powodu kontuzji, są dwie podstawowe zawodniczki – Dani Lins (rozgrywająca) i Erika Coimbra (przyjmująca). Bernardinho nie mógł pozwolić sobie na rozpoczęcie kolejnego turnieju fazy zasadniczej z takimi poważnymi ubytkami w składzie…

Nie mógł sobie na to pozwolić, i wymyślił… rzecz szarlatańską. Brazylijskie portale siatkarskie podały w poniedziałek informację, że trener Bernardinho namówił do gry w Rexonie, do końca tego sezonu, dwie brazylijskie supergwiazdy, które – jak się wydawało – definitywnie zakończyły już przygodę z siatkówką halową. Sobie znanymi metodami Bernardinho zwerbował do gry uznawaną za najlepszą rozgrywającą na świecie w ostatnich latach i jedną z najlepszych w historii – Fernandę Venturini (prywatnie żona Bernardinho), oraz uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, Sydney i Atenach – obecnie znakomicie radzącą sobie w siatkówce plażowej, między innymi z Aną Paulą ConnellyVirnę Dias.Przypomnijmy, że prawie 39 letnia Fernanda Venturini, swój ostatni mecz w hali rozegrała ponad półtora roku temu. Był to ostatni – czwarty – pojedynek finałowego play-off w Superlidze hiszpańskiej, w sezonie 2006/07, rozegrany 5 maja 2007. Grupo 2002 Murcia wygrało wtedy 3:0 ze Spar Tenerife Marichal i zdobyło mistrzostwo Hiszpanii. Ze swojego ostatniego jak się zdawało tytułu mistrzowskiego w swojej karierze, cieszyła się też grająca wtedy w Grupo Fernanda Venturini. Dla polskich kibiców ten mecz ma wyjątkowe znaczenie. Razem z Fernandą Venturini z mistrzostwa Hiszpanii cieszyły się wtedy bowiem także dwie Polki – Małgorzata Glinka i Agata Mróz, które też grały w tym pamiętnym meczu (dla Agaty Mróz był to ostatni mecz w życiu). Po drugiej stronie siatki też były znane zawodniczki, a wśród nich między innymi Logan Tom, Neslihan Demir i trzecia Polka – Milena Rosner.

Bez mała cztery lata upłynęło natomiast od ostatniego występu w hali 38 letniej Virny Dias. 20 lutego 2005 zagrała w barwach BigMat Kerakoll Chieri ligowy pojedynek w Serie A, przeciwko Foppapedretti Bergamo. „Foppa” wygrała ten mecz 3:0, a na parkiecie nie brakowało gwiazd w obydwu zespołach. W ekipie Chieri, obok Virny Dias, grały między innymi Logan Tom (jedyna, która zagrała w obydwu wspomnianych w tym tekście meczach) i Danielle Scott. Ekipie „Foppy” przewodziły w tym czasie Francesca Piccinini i Ljubow Kilić, zaś trenerem drużyny był Giovanni Caprara.

Jak oświadczył sam Bernardinho, jeżeli nie przytrafi się nic niespodziewanego, już 14 stycznia obydwie zawodniczki wybiegną na parkiet w meczu Superligi brazylijskiej przeciwko ekipie Praia Clube/Futel.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved