Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bagnoli faworytem jeśli się zgodzi? Bardzo możliwe!

Bagnoli faworytem jeśli się zgodzi? Bardzo możliwe!

- Niewykluczone, że nowym trenerem reprezentacji Polski zostanie Włoch, Daniele Bagnoli - uważa cały czas prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez związek 17 stycznia.

Zostało ich trzech, a może dwóch, a może jeden ? Daniele Bagnoli prowadzi grę na dwa fronty i wygląda na to, że opcja rosyjska zwycięża, Grzegorz Wagner – jest niespecjalnie doświadczony, więc zostaje Daniel Castellani. Czy źle przeprowadziłem wywód logiczny?

Mirosław Przedpełski: Wywód jest logiczny, ale rozmowy jeszcze trwają. Myślę, że wszyscy za bardzo skupiamy się nad nazwiskami; wielokrotnie mówiłem że trener Rezende – najlepszy szkoleniowiec dla Brazylijczyków prawdopodobnie nie byłby najlepszym trenerem dla Polaków. Dlatego musimy bardzo dokładnie rozmawiać ze wszystkimi kandydatami. Siatkówka w Polsce jest w tej chwili na topie i musimy zrobić wszystko aby ją rozwinąć…a trener kadry jest znaczącym punktem w tym wszystkim. Przyszły trener musi jednocześnie zdobywać medale i budować zaplecze naszej siatkówki. Pod tym kątem rozmawiamy z trenerami.Każdy z trzech kandydatów jest trochę inny. Bagnoli to człowiek insytucja, ale wygląda na to, że jeżeli będziecie chcieli dotrzymać terminu wyboru selekcjonera (jego nazwisko ma być ogłoszone 17 stycznia – przyp. red) to on się nie zdecyduje do tej soboty.

Wysłaliśmy mu w poniedziałek naszą kontrofertę, w której zaproponowaliśmy warunki i termin, w którym musi się określić…

Czyli jest faworytem jeśli się zgodzi?

Bardzo możliwe. Bagnoli jest bardzo dobrym facetem, doskonałym trenerem, ale nie zna naszego rynku siatkarskiego. Dla mnie wszyscy kandydaci byli dobrzy, pozytywnie zaskoczył mnie Grzegorz Wagner – był najlepiej przygotowany teoretycznie ze wszystkich. Nie ukrywam jednak, że warunki finansowe są tutaj dość ważne. Koszty zaproponowane przez Bagnoliego to jest koszt rocznego utrzymania Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dlatego musimy to przeanalizować.

Kobiety na pewno poprowadzi Polak – Jerzy Matlak albo Alojzy Świderek. Wydaje się, że faworytem jest ten pierwszy, a znak zapytania przy nim stawiamy głównie pod tym kątem, że nie chce opuścić swojego klubu

Na ostatnim spotkaniu wyraźnie powiedział, że akceptuje fakt, iż nie może być trenerem klubowym i trenerem kadry jednocześnie. Myślę, że obydwaj będą wykorzystani przy budowie zaplecza i budowy reprezentacji. A który z nich będzie trenerem ? Jeszcze nie ma ostatecznej decyzji, tę podejmie zarząd, który zbierze się w piątek i sobotę. Odpowiedni kandydaci zostaną zarekomendowani, a zarząd musi to zatwierdzić.

* tekst dzięki uprzejmości Radia TOK FM

* rozmawiał Łukasz Starowieyski (Radio TOK FM)

źródło: Radio TOK FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved