Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka: Libero cechuje waleczność i odwaga

Adrian Mihułka: Libero cechuje waleczność i odwaga

- Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, w pełni zmobilizowani i z celem zwycięstwa – mówi przed sobotnim spotkaniem z Siatkarzem Wieluń, libero EnergiiPro Gigawat Gwardii Wrocław, Adrian Mihułka.

W ostatnim spotkaniu ligowym przegraliście z dużo niżej notowanym zespołem z Nysy, to kolejny mecz przegrany na wyjeździe. Czym według Ciebie te porażki są spowodowane?

Do każdego meczu jesteśmy dobrze przygotowani, ale niestety nie wszystko wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli. Zespół chce wygrywać, ale często, gdy przychodzi nam grać na hali przeciwnika to zaczynamy popełniać błędy. Martwi to, że dotychczas nie udało nam się zwyciężyć meczu na wyjeździe (nie licząc spotkania w Spale), tym bardziej z niżej notowanym rywalem, lecz te ostatnie spotkanie po raz kolejny udowodniło, że w naszej lidze każdy może wygrać z każdym. W Nysie traciliśmy punkty seriami, a w końcówkach zabrakło kończącego ataku oraz szczęścia. Stracone punkty w ostatniej kolejce z pewnością bolą, jednak ta porażka daje nam do zrozumienia, że musimy jeszcze sporo pracować i poprawić pewne elementy siatkarskiego rzemiosła.Zawodnicy nyskiego AZS-u, którzy wypowiadali się po meczu, sami nie wierzyli w swoją wygraną, można chyba śmiało powiedzieć, że to wy przegraliście ten mecz, a nie AZS wygrał.

Z pewnością do Nysy jechaliśmy mocno zmobilizowani. Zależało nam na zdobyciu trzech punktów, ponieważ teraz każdy punkt będzie sie bardzo liczył w końcowej fazie rozgrywek. Niestety popełniliśmy masę błędów, mocną zagrywką zagraliśmy jedynie w drugim secie, natomiast gospodarze w tym elemencie spisywali sie bardzo dobrze i odrzucili nas od siatki. Teren w Nysie jest trudny dla zespołów przyjezdnych, jednak takie mecze powinniśmy wygrywać.

Według statystyk powinniście wygrać to spotkanie 3:0, stało się jednak inaczej, co zawiodło w grze zespołu?

Statystyki czasami nie odzwierciedlają obrazu gry. O naszej porażce zadecydowała głównie słaba gra zagrywką, hala w Nysie jest dość specyficznym obiektem i dobry serwis na pewno może dużo pomóc. Skuteczność ataku też nie była zadowalająca. Mecz był zacięty i wydaje mi się, że stał na wysokim poziomie. Jednak szczęście tego dnia było po stronie zawodników z Nysy, którzy wygrywali praktycznie wszystkie kontry, a jak wiadomo te punkty liczą sie podwójnie.

W meczy z Nysą koledzy w trzecim secie znieśli Cię z boiska, nabawiłeś się kontuzji czy to coś poważnego?

W trzecim secie przy obronie doznałem urazu kolana. Poczułem ból, z którym ciężko byłoby kontynuować grę. Trener postanowił dokonać zmiany i wtedy na libero pojawił się sie Arek Olejniczak. Na szczęście to nie była poważna kontuzja, wszystko już wróciło do normy, trenuję z zespołem i jestem gotowy, aby zagrać w następnym meczu.

Mieliście dłuższą przerwę, w ostatniej kolejce pauzowaliście, nie obawiasz się, że do zespołu wdarło się rozprężenie?

O żadnym rozprężeniu nie ma mowy. Mieliśmy teraz więcej czasu na przygotowanie się do następnego meczu. Ciężko przepracowaliśmy ten okres i każdy jest przygotowany na spotkanie z Wieluniem. Myślę, że każdy z nas już zapomniał o ostatniej porażce z Nysą i skupia się na następnym meczu.

Czeka was ciężkie spotkanie z Siatkarzem Wieluń, już dwukrotnie przegraliście z tym zespołem, najpierw pierwszy mecz w rundzie zasadniczej, nieco później spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski, wierzysz że tym razem to Gwardia wygra?

Dwa rozegrane jak do tej pory mecze z Wieluniem miały miejsce na początku sezonu. Uważam, ze teraz jesteśmy trochę innym zespołem, bardziej zgranym i rozumiejącym sie lepiej na boisku. Rozegraliśmy już razem pewną ilość meczy, a wiadomo, ze zespół im więcej gra, tym większego nabiera doświadczenia. Wieluń w ostatnim czasie spisuje sie bardzo dobrze i pewnie zmierzają w kierunku lidera ligi, jednak wierzę, ze wreszcie uda nam sie pokonać ten zespół. Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, w pełni zmobilizowani i z celem zwycięstwa.

W drużynie pełnisz rolę libero. Dobry libero na boisku powinien cechować się przede wszystkim odwagą, zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Zgadzam się jak najbardziej. Jest to bardzo ważna funkcja na boisku i można powiedzieć, ze bardzo trudna. Libero nie zdobywa punktów, lecz może bronić zespól przed ich utratą. Libero powinien być motorem napędowym całej drużyny oraz mobilizować kolegów z zespołu. Cechuje go z pewnością waleczność i odwaga, jak również w ważnych momentach spokój. Ja mam jeszcze wiele do poprawy, lecz to mobilizuje mnie do ciężkiej pracy.

Jak myślisz, jakiego wyniku można się spodziewać w sobotnim meczu Gwardii z Siatkarzem?

Nie będę obstawiał wyniku powiem tylko, że będziemy walczyć i miejmy nadzieje, ze spotkanie rozstrzygnie się na naszą korzyść.

*Rozmawiała Paulina Bartczak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved