Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Ważna jest również mentalność

Waldemar Wspaniały: Ważna jest również mentalność

Siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali dość niespodziewanie na własnym parkiecie zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 3:2. - Mieliśmy trochę więcej determinacji - mówił po meczu trener bydgoszczan, Waldemar Wspaniały.

Sławomir Szczygieł (środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – W żadnym spotkaniu w tym sezonie nie popełniliśmy tak dużej ilości błędów. To właśnie to zaważyło o naszej porażce. W pierwszej partii zwyciężyliśmy wysoko, gdyż nie popełnialiśmy tylu błędów.

Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – To nasz najgorszy mecz w tym sezonie, ale to także zasługa graczy Delekty. Obawiałem się ich przed rozpoczęciem spotkania, gdyż po objęciu posady trenera przez Waldemara Wspaniałego to zupełnie nowa jakość. Odrzucali nas od siatki i nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Spoglądając na statystyki widać, że nie potrafiliśmy skończyć nawet jednego ataku przy negatywnym przyjęciu. Nie robimy jednak z tego tragedii, przecież mamy jeszcze sześć spotkań do końca rundy zasadniczej. Najważniejsze jest pozytywne myślenie. Dziś zagraliśmy słabiej, zaś rywale lepiej.Robert Szczerbaniuk (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Delecta postawiła nam wysoko poprzeczkę. Natomiast my popełnialiśmy błędy. O wyniku spotkania zaważył blok oraz odrzucenie nas przez rywali od siatki.

Stanisław Pieczonka (kapitan Delecty Bydgoszcz): – Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Cieszy nas to, tym bardziej, że zdobywamy również punkty. Realizowaliśmy dziś również założenia taktyczne w końcówka poszczególnych partii.

Waldemar Wspaniały (trener Delecty Bydgoszcz): – Mieliśmy dziś trochę więcej determinacji. Poza umiejętnościami ważna jest również mentalność. Jestem zadowolony, że wyzwoliłem z moich podopiecznych sportową agresję. Nasi siatkarze pozostawili dziś kawał zdrowia na parkiecie, ale kibice mogli dziś obejrzeć kilka wspaniałych akcji.

*Autor – Jakub Stykowski

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved