Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Tomasz Kalembka: Nastawialiśmy się na ciężkie mecze

Tomasz Kalembka: Nastawialiśmy się na ciężkie mecze

fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu reprezentacja Polski kadetów brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wygrali wszystkie mecze, a na kilka pytań zgodził się odpowiedzieć środkowy, Tomasz Kalembka.

Przeszliście przez kwalifikacje jak burza, spodziewaliście się takiego wyniku?

Tomasz Kalembka: Do turnieju podeszliśmy skoncentrowani. W każdym meczu walczyliśmy o jak najlepszy wynik. Sami do końca nie wiedzieliśmy, na co nas stać ani jakie postępy zrobiły inne reprezentacje. Przed turniejem nastawiliśmy się na ciężkie mecze, jednak okazało się lżej niż myśleliśmy. Cieszymy się, że przed własna publicznością pokazaliśmy się z dobrej strony.

Byłeś najlepszym środkowym turnieju eliminacyjnego w naszej reprezentacji, w meczu z Estonią zdobyłeś 19 punktów, skąd taka forma?– Sam nie wiem do końca. Do kwalifikacji przygotowywaliśmy się w Spale. Przed nowym rokiem zagraliśmy turniej w Będzinie, wygraliśmy tylko jednego seta, ale przećwiczyliśmy różne zagranie, co przyniosło pozytywne efekty w Rewalu. Starałem się wypełniać założenia trenera, a akurat w meczu z Estonią udało mi się to w większej mierze. Tak naprawdę było to swego rodzaju przedarcie przed imprezą docelową, czyli mistrzostwami Europy i każdy chciał zagrać jak najlepiej.

Jednak nie udało się zdobyć nagrody dla najlepszego środkowego…

– Nie przejmuję się tym, najważniejsze, że wygraliśmy wszystkie mecze i mogłem się w jakiejś mierze do tego przyczynić. W końcu siatkówka to gra drużynowa, a nie indywidualna.

Z jakim celem pojedziecie na mistrzostwa Europy?

– Cel jest chyba jasny. Kadeci z rocznika 89 i 90 zdobyli srebro, rocznik 87 i 88 – złoto, więc nam nie pozostaje nic innego jak walka o medale.

Dostaliście 7 dni wolnych, jak je spędzasz?

– Czas wolny przeznaczyłem na odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi i rodziną, trenuję też w klubie. Rzadko bywam w domu i staram się ten czas jak najlepiej wykorzystać, bo znowu trzeba będzie jechać do Spały i ciężko trenować, aby uzyskać dobry wynik w Holandii.

*Rozmawiała Magdalena Rzepka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved