Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Rishat Gilyazutdinov drugim kandydatem na trenera Rosjanek

Rishat Gilyazutdinov drugim kandydatem na trenera Rosjanek

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki, podobnie jak Polski Związek Piłki Siatkowej, poszukuje nowych szkoleniowców dla męskiego i żeńskiego zespołu narodowego. Dotychczas jedynym kandydatem na trenera kobiecej reprezentacji był Vladimir Kuzyutkin.

Wczoraj do Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki wpłynęła jednak kandydatura trenera ekipy „Indesit” Lipeck Rishata Gilyazutdinova. Ostateczny termin zgłaszania się na stanowisko selekcjonera kadry upływa 15 stycznia. Pod koniec miesiąca odbędą się rozmowy z kandydatami, zaś rezultat rozmów we władzach Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki poznamy w połowie lutego.

Rishat Gilyazutdinov prowadził zespół „Indesit” Lipeck w latach 2002 – 2004. Jego największym osiągnięciem było 6. miejsce w Superlidze. Później pracował w Jekaterynburgu pod okiem legendy siatkówki Nikołaja Karpola.Przypomnijmy, że do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie reprezentację pań prowadził Giovanni Caprara, jednak po tej imprezie zrezygnował ze stanowiska. Podczas turnieju Grand Prix Rosjanki prowadził Wadim Pankov.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved