Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kocik i Wojciech Żaliński na konsultacji u lekarza kadry

Marcin Kocik i Wojciech Żaliński na konsultacji u lekarza kadry

Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach PlusLigi siatkarze Jadaru wykorzystają na treningi oraz podreperowanie zdrowia. Na konsultacji u Grzegorza Adamczyka, lekarza kadry, przebywają Marcin Kocik i Wojciech Żaliński.

Obaj byli wyróżniającym zawodnikami sobotniej potyczki z Asseco Resovią Rzeszów. Niestety, ambitną postawę przepłacili dolegliwościami. Marcin Kocik narzeka na kręgosłup, Wojciechowi Żalińskiemu dokucza bark. Siatkarze w poniedziałek mieli wolne, dzisiaj rano zameldowali się natomiast już w Warszawie u Grzegorza Adamczyka.

Szczerze powiedziawszy to już przed świętami coś mnie tam pobolewało. W ostatnich dniach dolegliwość się jednak nasiliła. Po meczu w sobotni wieczór nie mogłem już wytrzymać. Niewiele pomagały nawet środki przeciwbólowe – podkreśla Wojciech Żaliński.Jana Sucha martwi niedyspozycja podstawowych zawodników. Doświadczony szkoleniowiec na razie nie robi jednak z tego powodu wielkiego dramatu. – Jeżeli będzie diagnoza lekarska, zastanowimy się co począć. Tymczasem spokojnie trenujemy – podkreśla. W przedpołudniowych zajęciach we wtorek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oprócz wspomnianego duetu, uczestniczyli wszyscy zawodnicy.

Najbliższe dni szkoleniowiec wykorzystać chce na systematyczne zajęcia. – Nie gramy w tym czasie żadnego sparingu. Trening, trening i jeszcze raz trening. Za dwa tygodnie czeka nas arcyważny mecz z Bydgoszczą, która tak jak my walczy o ligowy byt. To będzie prawdziwa bitwa, w której nie będziemy mieli prawa okazać własnych słabości – podkreśla Jan Such.

W tym miejscu wypada przypomnieć, w kończącym 12. kolejkę meczu Delecta we własnej hali pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:2 i w tabeli ma dwa punkty przewagi nad Jadarem.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved