Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Po zwycięstwo do Odincowa

Liga Mistrzyń: Po zwycięstwo do Odincowa

Już jutro w Odincowie siatkarki Farmutilu Piła zmierzą się z tamtejszym Zarieczem w ramach piątej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Zwycięstwo podopiecznych Jerzego Matlaka przedłuży szansę na ewentualne wyjście z grupy.

W pierwszym starciu tych drużyn lepsze okazały się Rosjanki, które po zaciętym meczu pokonały pilanki 3:1. Z cała pewnością Zariecze to jedna z najlepszych drużyn w Europie i jednocześnie kandydat do zwycięstwa w tegorocznej edycji Champions League. Rosjanki w swych szeregach posiadają wiele znakomitości światowej siatkówki jak chociażby Walewska, Sokolova czy Merkulova. Po czterech kolejkach mistrzynie Rosji z dorobkiem sześciu punktów zajmują drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko zespołowi z Perugii.

Na papierze zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku są gospodynie, którym zwycięstwo da niemalże pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek. Warto mieć na względzie to, że ostatnio forma pilanek rośnie z meczu na mecz. Miały okazję tego doświadczyć na własnej skórze zawodniczki Muszynianki, które w niedzielę doznały goryczy porażki przegrywając 1:3. Farmutil w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zanotował tylko jedno zwycięstwo z holenderskim Dela Martinus Amstenveel i obecnie podopieczne trenera Matlaka plasują się na ostatniej pozycji z dorobkiem pięciu punktów. Zwycięstwo w jutrzejszym meczu może przedłużyć przygodę pilanek z tegoroczną Ligą Mistrzyń.Z całą pewnością zawodniczki z Piły nie mogą się przestraszyć utytułowanego rywala. Muszą podejść do tego spotkania z wolą zwycięstwa i od samego początku powinny narzucić własny styl gry, a na pewno wynik meczu będzie sprawą otwartą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved