Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Björn Andrae: Każdy wynik jest możliwy

Björn Andrae: Każdy wynik jest możliwy

W środę grecka ekipa Panathinaikos Ateny zmierzy się w Łodzi z PGE Skrą Bełchatów w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. O tym spotkaniu oraz swojej grze w lidze greckiej opowiedział Strefie Siatkówki Björn Andrae.

Jaki cel chcecie osiągnąć w meczu ze Skrą?

Uważam, że będzie to bardzo trudny mecz. Skra to naprawdę mocna drużyna, w której występuje wielu znakomitych zawodników. Mimo wszystko, mam nadzieję, że wygramy ten mecz, a każdy z nas da z siebie 100% możliwości i umiejętności.Co według ciebie jest najmocniejszą stroną Skry?

Największą siła Skry jest to, że mają na każdej pozycji świetnych zawodników. W dodatku ich rozgrywający (Miguel Angel Falasca – przyp. red.) jest niezwykle doświadczonym graczem, co w znaczący sposób pomaga drużynie.

W jakiej obecnie formie jest Panathinaikos?

Jesteśmy młodym zespołem i poniekąd z tego faktu wynika nasza dyspozycja, która raz jest wysoka a innym razem niska. Jeśli gramy swoją grę w najlepszym wydaniu to jesteśmy w stanie wygrywać z każdą drużyną.

Jak z twoją formą, jak się czujesz w Grecji?

Czuję się tutaj fantastycznie. Gra mi się naprawdę dobrze i po nienajlepszym początku w Lidze Mistrzów, wydaje się, że znaleźliśmy swój rytm gry i teraz sprawa awansu jest otwarta.

Kto twoim zdaniem jest faworytem do wyjścia z grupy?

Skra i Iskra – te dwie drużyny pokazały, że grają na bardzo wysokim poziomie i potrafią wygrywać z każdym. Poza tym w szeregach tych zespołów grają zawodnicy prezentujący dobry poziom. Uważam, że obie ekipy mają spore szanse by wyjść z tej grupy i zagrać w Final Four.

Czy Panathinaikos ma jakieś szanse by przejść do następnej fazy rozgrywek?

Grupa E, w której gramy jest bardzo mocna. Nie ma tu słabych drużyn i wszystkim jest tak samo trudno. Idąc dalej każdy wynik jest możliwy.

Czy jest możliwe, że jeszcze kiedyś zobaczymy cię w polskiej lidze?

Bardzo lubię Polskę. Ligę również, która stoi na niezłym poziomie. Rok spędzony w Olsztynie był dla mnie bardzo dobry i z pewnością nie miałbym problemu, by znów zagrać w Polsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved