Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Jestem usatysfakcjonowany

Aleksander Klimczyk: Jestem usatysfakcjonowany

- Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, chociaż można było wygrać to spotkanie w czterech setach - zapewnia trener drugoligowych siatkarek AZS-u Politechniki Radomskiej, Aleksander Klimczyk.

Jego podopieczne w sobotę sprawiły sporą niespodziankę i „urwały” punkt mającej pierwszoligowe aspiracje drużynie z Legionowa.

Po zeszłotygodniowym, bardzo słabym w waszym wykonaniu, choć wygranym meczu ze Startem Łódź, nikt nie spodziewał się tak dobrej postawy siatkarek AZS-u w meczu z faworytem z Legionowa. Pański zespół zdobył punkt, chociaż blisko było wygranej 3:1. Czego zabrakło, aby przywieźć do Radomia komplet „oczek”?Zadecydowały przede wszystkim nasze błędy w końcówkach setów. Zgadzam się, że można było pokusić się nawet o zwycięstwo za trzy punkty, ale moje podopieczne zbyt wiele razy popsuły zagrywkę. Występuje u nich pewna „blokada” w momencie, kiedy nadarza się okazja do ogrania zdecydowanie lepszego rywala. Mimo wszystko, jestem usatysfakcjonowany ze zdobycia tego jednego „oczka”. Dziewczyny zagrały świetny mecz, zaskoczyły wszystkich, nawet kibiców w Legionowie, którzy przecierali oczy ze zdumienia na widok naszej gry.

Co takiego zmieniło się przez ten tydzień, że forma zespołu poszła, aż tak w górę?

W sobotnim meczu zagraliśmy świetnie w obronie. Podbiliśmy niesamowitą liczbę piłek, wobec czego mieliśmy wiele szans w kontratakach. Dzięki temu udało nam się nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Kasia Pluskota, nasza libero, która zagrała swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie.

Wobec takiej dyspozycji, miejsce w pierwszej szóstce i spokojne utrzymanie wydaje się jak najbardziej realne?

Jeżeli będziemy grać z takim zaangażowaniem i motywacją jak wczoraj, nie ma dwóch zdań. Ale, podkreślam jeszcze raz, jest to zespół „rzemieślniczek”, który musi dużo pracować na treningach. Jeśli nie znajdziemy się w pierwszej szóstce, co, mam nadzieję, się nie zdarzy, to wówczas będziemy walczyć o utrzymanie. Jestem jednak pewien, że nie spadniemy z ligi.

*Autor – Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved