Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Kędzierzynem jednak w Arenie

Z Kędzierzynem jednak w Arenie

fot. archiwum

Najbliższy mecz siatkarze J.W. Construction Politechniki Warszawskiej rozegrają jednak w Arenie Ursynów. Z przyczyn technicznych mecz nie może odbyć się na Torwarze tak jak to wcześniej zapowiadano.

Najbliższy mecz najprawdopodobniej rozegramy w hali Torwaru – mówił na konferencji prasowej po meczu z Jastrzębskim Węglem trener Akademików, Krzysztof Kowalczyk . – Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek, po dokładnym sprawdzeniu, czy Torwar jest w stanie przyjąć siatkarzy – dodał.

 

Torwar, świeżo po remoncie przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w koszykówce, byłby w stanie przyjąć nie tylko siatkarzy, ale i ogromną ilość kibiców, gdyby nie… brak parkietu. – Remont hali został ukończony, ale trwają jeszcze prace nad odnowieniem parkietu. Zakończą się one na początku lutego, czyli już po naszym meczu z zespołem z Kędzierzyna. Dlatego już dziś zapraszam na mecz z ekipą ZAK S.A. do Areny Ursynów – powiedziała prezes warszawskiego klubu, Jolanta Dolecka . 

A jak dokładnie wyglądała sprawa ewentualnej gry na Torwarze stołecznych siatkarzy? – Zatelefonował do mnie pan Tadeusz Wróblewski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu i zaproponował, żebyśmy najbliższy mecz z tak atrakcyjnym rywalem jak Kędzierzyn rozegrali właśnie na Torwarze – zrelacjonowała prezes Dolecka. – Oferta była wyjątkowo korzystna – również pod względem finansowym. Mieliśmy zagrać tam tylko za pokrycie kosztów światła – wyjaśniła. – Byłaby to świetna promocja i siatkówki w Warszawie, i godnego największych imprez Torwaru – dodała.

 

Nie jest jednak wykluczone, że J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska jeszcze w tym sezonie zagra jakiś mecz przy Łazienkowskiej. – Parkiet będzie gotowy na początku lutego, więc być może w fazie play-off spróbujemy gry na Torwarze – zapowiedziała prezes klubu. – A może na Torwarze będziemy grać o medale? – uśmiechnęła się.

 

Prezes Dolecka jednocześnie zaprzeczyła, że siatkarze planują wyprowadzkę z Ursynowa. – Absolutnie nie! Na Ursynowie czujemy się jak w domu i nie zamierzamy się stamtąd przenosić. Na Torwarze mielibyśmy grać jedynie mecze z najbardziej renomowanymi drużynami, dwa, trzy, może cztery razy w sezonie. W ten sposób popularyzowalibyśmy siatkówkę w naszym mieście – skomentowała Jolanta Dolecka.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved