Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wypowiedzi po meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Centrostal

Wypowiedzi po meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Centrostal

fot. archiwum

-Był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Cieszę się z postawy drużyny na boisku oraz przyjęcia - podsumował dzisiejsze spotkanie trener Waldemar Kawka.

Dominika Kuczyńska (Centrostal Bydgoszcz): Najwyraźniej Dąbrowa Górnicza mnie lubi, ale tego tak nie odbieram. Jest to sportowa rywalizacja i wygrywa zawsze zespół będący w lepszej dyspozycji. Ja myślę, że drużyna z Dąbrowy Górniczej była lepsza w każdym elemencie gry i zasłużyła na to zwycięstwo. Dziewczyny z Dąbrowy były bardzo dobrze poukładane w obronie i ataku. W trzecim i czwartym secie nasza drużyna się podłamała i zabrakło kończącego ataku. Trochę za dużo było naszych błędów, a wiadomo, że przy własnych błędach ciężko jest wygrać mecz.

 

Piotr Makowski (trener Centrostalu Bydgoszcz): Gratuluję Dąbrowie zwycięstwa. Gratuluję również kibiców, gratuluję, hali oraz oprawy meczowej. W dniu dzisiejszym było bardzo fajne widowisko, szkoda że my w ostatnich dwóch setach nie dołączyliśmy się do tego, gdyż mogło być ciekawe widowisko. Postawę w dwóch ostatnich setach biorę na siebie. Ciężko mi powiedzieć, co się stało, gdyż zapomnieliśmy jak się gra w siatkówkę. Pomimo tego, ze Dąbrowa Górnicza grała bardzo fajnie to my nie postawiliśmy dziś wysoko poprzeczki. Dwa pierwsze sety były dziwne, gdyż to my pierwszego seta mogliśmy wygrać, a przegrywamy go, Dąbrowa z kolei miała praktycznie wygranego drugiego seta i przegrała go i było to takie dziwne sytuacje. Z kolei dla kibiców było to fajne, szkoda, że w dwóch ostatnich setach nie podjęliśmy walki. 

Ewa Kowalkowska (Centrostal Bydgoszcz): Gratuluję miejscowej drużynie zwycięstwa. Gra nasza nie wyglądała tak jak potrafimy grać, wyglądała mniej więcej tak jak Dąbrowa Górnicza zagrała u nas, gdzie też im mecz nie wyszedł. Moja gra i reszta też do tych elementów się dołączyła. Pracujemy dalej, gramy i walczymy o kolejne punkty.

 

Magdalena Śliwa (MKS Dąbrowa Górnicza): Cieszę się z tego, ze w dniu dzisiejszym zagrałyśmy całym zespołem i była to dobra siatkówka. Narzuciłyśmy naszą grę przeciwnikowi i nie mogły za wiele pograć. Dziś dobrze funkcjonowała nasza zagrywka i przyjęcie. Ja mogłam zrobić dziś dużo, środkowe, które dziś może dużo nie atakowały zrobiły dobrą robotę na siatce i nasze skrzydłowe miały przez to ułatwione zadanie. Za każdą akcję muszę pochwalić całą drużynę, gdyż dawno nie widziałam tak walecznego zespołu i oby było tak dalej.

 

Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): Przed dzisiejszym meczem byliśmy w trudnej sytuacji, mając nasz ostatni występ w Żukowie, gdzie zagraliśmy tak jak zagraliśmy. Nasza forma była wielką niewiadomą. Okazało się, że ta porażka zmobilizowała zespół, że dzisiaj pokazał taki prawdziwy charakter. Powiem szczerze, że dzisiaj jestem szczęśliwy z trzech punktów też, ale również z tego, ze w trudnym momencie pierwszego seta zespół nie poddał się, tylko wygrał przegranego seta i miało to decydujące znaczenie. Walczyliśmy dziś o każdą piłkę. Życzyłbym sobie żeby ten zespół tak walczył i myślę, że będziemy stać wysoko w tabeli. Cieszy mnie przyjęcie, gdyż w końcu to zafunkcjonowało.Był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved