Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Roman Murdza będzie trenerem AZS KSZO Ostrowiec

Roman Murdza będzie trenerem AZS KSZO Ostrowiec

fot. archiwum

Znany polski szkoleniowiec Roman Murdza będzie trenerem I ligowych siatkarek AZS KSZO Ostrowiec – dowiedziało się Radio Kielce. Informacje potwierdził prezes ostrowieckiego klubu Piotr Składanowski.

Władze AZS KSZO rozstały się wczoraj z dotychczasowym szkoleniowcem Krzysztofem Leszczyńskim .

 

Roman Murdza to jeden z najbardziej utytułowanych polskich trenerów w kobiecej siatkówce. Zdobył m.in. mistrzostwo Polski z BKS Bielsko-Biała oraz tytuły wicemistrzowskie ze Skrą Warszawa i Stalą Mielec , w której ostatnio pracował. Jutro nowy szkoleniowiec ma poprowadzić pierwsze zajęcia z ostrowieckim zespołem.AZS KSZO to największe rozczarowanie w lidze. Zespół, który miał spokojnie utrzymywać miejsce w pierwszej "szóstce", w 12 spotkaniach uciułał 10 punktów i tylko lepszym bilansem setów wyprzedza akademiczki z Poznania. – Nie mogliśmy dłużej czekać z założonymi rękami. Niby wszystko było w porządku… Trener zapewniał nas, że dziewczyny robią postępy na treningach, a w meczach wyglądało to fatalnie. Dla mnie to niepojęte, że drużyna, która przed świętami wygrywa w hali jednego z faworytów [w Toruniu z Budowlanymi 3:2 – przyp.red.] nagle zapomina jak się gra w siatkówkę i gładko przegrywa z Chemikiem. Trener miał komfort pracy, a nie potrafił z tego zrobić użytku, dlatego musieliśmy się pożegnać – mówi Mariusz Rokita , wiceprezes klubu.

Zmiana trenera to pewnie nie jedyne pokłosie słabej gry. – Będę wnioskował do zarządu o nałożenie na zawodniczki kar finansowych. Z naszej strony niczego im nie brakuje, więc my też mamy prawo oczekiwać od nich zaangażowania – zapowiedział wiceprezes KSZO.

źródło: Radio Kielce, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved