Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Ciężko gra się z teamami walczącymi o życie

Marcin Wika: Ciężko gra się z teamami walczącymi o życie

W meczu z Jadarem Radom siatkarze Resovii wygrali dopiero po walce w tie-breaku. Marcin Wika powiedział nie tylko o sobotnim meczu, o obecnej formie swojego zespołu, a także o wyborze nowego trenera Polski.

17 stycznia 2009 roku zostanie powołany nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Według ciebie największe szansę na objęcie tego stanowiska ma: Grzegorz Wagner, Daniel Castellani, czy może Daniele Bagnoli?

Marcin Wika: W związku z tym, że Bagnoli jest dla nas za drogi, pewnie nowym trenerem zostanie Daniel Castellani. Sam Bagnoli przyznaje zresztą, że bliższa jego sercu jest reprezentacja Rosji.Jak wiadomo obecny trener Jadaru Radom, Jan Such jest bardzo związany z drużyną z Rzeszowa. Czy obawialiście się przed meczem, że znajdzie „złoty środek” na wasz zespół?

Nie obawialiśmy się, aczkolwiek ciężko się gra z takim nieobliczalnym przeciwnikiem jakim jest drużyna z Radomia. My mamy inne cele w lidze, Jadar ma inne. Ważne, że wygraliśmy!

W sobotę zostałeś MVP meczu. Czy uważasz, że ta nagroda należała się właśnie Tobie?

Ciężko ocenić. Cały zespół zasłużył na tę nagrodę. Graliśmy na jednakowym poziomie.

W tym spotkaniu wzięło udział, aż trzech reprezentantów Kuby. Jak ocenisz ich grę?

Hernandez z naszej ekipy dobrze się spisywał zarówno w bloku jak i w ataku. Przeciwników nie będę oceniał, bo to nie należy do mnie.

Wasz zespół dobrze rozpoczął tegoroczną ligę, ale w miarę upływu czasu graliście już coraz gorzej. W drugiej kolejce rozbiliście Delectę, a kilka tygodni później o mały włos nie straciliście dwóch punktów. W tabeli pomiędzy wami jest przecież przepaść. Czy coś złego dzieje się z Sovią?

Ja bym tu się nie doszukiwał jakiś upadków. Wiadomo, że każdy zespół ma raz lepsze, a raz gorsze mecze. Najważniejsze jest to, że wygrywamy! Nie tak dawno był u Was zespół z Olsztyna i przegrał. My na szczęście z tego pojedynku wyszliśmy zwycięsko. Wiadomo Jadar i Bydgoszcz walczy o życie, muszą dawać z siebie wszystko.

*Rozmawiał Kamil Górski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved