Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME Kadetek: z Włoszkami trzeba wygrać 3:0

Kwal. do ME Kadetek: z Włoszkami trzeba wygrać 3:0

Dziś o godz. 20.00 reprezentacja Polski kadetek rozegra ostatni mecz na turnieju kwalifikacyjnym do ME Kadetek 2009. Przeciwniczkami podopiecznych Andrzeja Urbańskiego będą gospodynie zawodów – Włoszki.

Żeby awansować do finałów Mistrzostw Europy, biało-czerwone muszą wygrać to spotkanie 3:0.

Warto podkreślić, że polskie kadetki tuż przed turniejem w Zocca rozegrały z Włoszkami mecz sparingowy i pokonały rywalki 3:1. Teraz jednak walka toczy się o znacznie wyższą stawkę. – Ten sparing udowodnił, że poziomem sportowym praktycznie nie odstajemy od Włoszek. Problem leży w psychice moich podopiecznych. Jeżeli dziewczyny wygrają walkę same ze sobą, to dziś także będą w stanie pokonać rywalki. Cały czas pracujemy nad tym, żeby zeszło z nich ciśnienie, bo jeśli stres w dalszym ciągu będzie dominował, to, niestety, jesteśmy skazani na porażkę – powiedział trener reprezentacji Polski kadetek, Andrzej Urbański.Niejednokrotnie powtarzałem dziś dziewczynom na treningu, żeby nie myślały o konieczności wygranej 3:0. Ważne, żeby skupiły się na swojej grze. Zrobimy wszystko, żeby podjąć walkę i rozegrać dobry mecz. Podkreślam jeszcze raz – jeśli moje podopieczne mentalnie wytrzymają to spotkanie, to są w stanie osiągnąć sukces – dodał Andrzej Urbański.

Bez względu na wynik dzisiejszego spotkania, Włoszki awans do finałów Mistrzostw Europy mają już zapewniony. Andrzej Urbański nie sądzi jednak, żeby miało to jakieś znaczenie.

Nie liczę na to, że drużyna Włoch odpuści nam ten mecz. Grają u siebie i na pewno będą chciały efektownie zakończyć ten turniej. Tym trudniejsze zadanie stoi przed nami, ale zrobimy co w naszej mocy, żeby uzyskać awans na mistrzostwa – podkreślił trener reprezentacji Polski kadetek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved