Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki nie zagrają w finale Mistrzostw Europy

Kadetki nie zagrają w finale Mistrzostw Europy

Podopieczne trenera Andrzeja Urbańskiego, aby awansować do finałów ME kadetek w Rotterdamie musiały wygrać z gospodyniami turnieju kwal. i to bez straty seta.

Nasze kadetki wystawiły nerwy swoich kibiców na próbę już w pierwszej partii. Włoszki wypracowały sobie przewagę i miały już nawet piłkę setową ale Polki dzielnie walczyły i zwyciężyły w pierwszej partii 33:35.

Niestety kolejna odsłona spotkania wyglądały już nieco gorzej. Gospodynie od początku partii dość wyraźnie prowadziły. Polkom udawało się zmniejszyć dystans do dwóch punktów ale ostatecznie końcówka seta należała do Włoszek, które zwyciężyły 25:19 a tym samym odebrały naszym siatkarkom szansę na awans.

Trzeci set zaczął się podobnie jak drugi, od wysokiego prowadzenia Włoszek, które już przed tym spotkaniem zapewniły sobie awans do finału Mistrzostw Europy Kadetek. Polki chyba nieco załamane utraconą szansą nie potrafiły sprostać grze gospodyń przegrywając z kretesem 25:14.

Mimo braku szans na awans Polki podjęły sportową walkę w czwartym secie. Wypracowały sobie pięciopunktową przewagę na początku seta, którą potrafiły powiększyć w połowie partii do siedmiu „oczek”. Niestety nawet tak wysoka zaliczka nie wystarczyła. Włoszki wyrównały stan seta na 16:16 po czym same zaczęły budować przewagę, którą systematycznie powiększały, aż do końca seta wygranego ostatecznie 25:20

Włochy – Polska 3:1

(33:35, 25:19, 25:14, 25:20)