Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzy punkty dla Ósemki Siedlce

II liga: Trzy punkty dla Ósemki Siedlce

Siedlecka Ósemka zrobiła kolejny krok by rundę zasadniczą zakończyć w pierwszej „czwórce". W meczu 14. kolejki II ligi mężczyzn pokonała Pekpol Ostrołękę 3:0.

Pierwszy set podobnie jak cały mecz był bardzo wyrównany. Do stanu 15:15 gra toczyła się punkt za punkt. Sytuacja zmieniła się, gdy w pole zagrywki wszedł Jackowicz . Jego serwisy sprawiały Pekpolowi trudności w odbiorze a punkty bez większego wysiłku pojawiały się na koncie Ósemki (18:15). Chwilę później dobry odbiór Szataniaka pozwolił na rozegranie akcji zakończonej potężnym atakiem Dziewita . Trener Ósemki Krzysztof Wójcik zdecydował się na zmianę. W miejsce Szataniaka na boisko wszedł Burzec . Po zagrywkach Zalewskiego ocierających się o siatkę i ataku Szczygielskiego ze środka Ostrołęka zmniejszyła różnicę punktową (20:18). Siedlczanie jednak podrywani do walki okrzykami hali wypełnionej kibicami grali dalej zdobywając kolejne punkty. Ze skrzydła atak skończył Burzec a piłkę przechodzącą na środku przebił Świerżewski . O czas poprosił trener Dudziec , gdy na tablicy wyświetlił się wynik 22:18. Po przerwie Jackowicz kolejny raz rzucił piłkę Burzcowi, który zakończył akcję punktem. Od stanu 24:20 Pekpol zaczął odrabiać straty. Atmosfera na hali zrobiła się gorąca, gdy sytuacja na boisku prowadziła do remisu. Blisko 450 siedleckich kibiców uruchomiło trąbki, kołatki i gardła przeszkadzając gościom w grze. Decydujący punkt dla Ósemki zdobył Dziewit atakując ze skrzydła (25:23).

Początek drugiej odsłony dawał rokowania na krótki set na korzyść siedlczan. Pierwszy punkt zdobył Krzysiek . Chwilę później przewaga Ósemki wzrosła do stanu 7:3, a o czas poprosił trener Ostrołęki. W grze Pekpolu widać było brak porozumienia między zawodnikami. Nie radzili sobie z odbiorem siedleckich zagrywek. Po przerwie goście zaczęli stawiać większy opór. Gra nabierała tempa a drużyny zdobywały punkty falami. Po skutecznym ataku Dziewita , Krzyśka i Burzca siedlczanie wysuwali się na prowadzenie (13:10) by zaraz po tym Ostrołęka atakami Wykowskiego i blokiem Dzikucia oraz Zalewskiego doprowadziła do stanu 14:13. Kilkakrotnie Pekpol miał szansę wyrównania jednak najczęściej po błędzie w zagrywce oddawał punkty siedlczanom. Trener Ósemki błyskawicznie prosząc o czas, gdy w końcówce ponownie zrobiło się gorąco (22:20). Po wznowieniu gry od razu ze środka uderzył Świerżewski zdobywając 23 punkt. Set zakończył skuteczny blok Pierzchalskiego i Krzyśka (25:21).

Trzecia partię od zagrywki zaczął Polechoński . Po stronie Ósemki rozegrana została podręcznikowa akcja z dokładnym przyjęciem i rozegraniem a zakończona krótką Pierzchalskiego . Później set toczył się już punkt za punkt a szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na drugą stronę. Ponownie w zespole Ostrołęki szwankowało przyjęcie, gdy na zagrywkę wszedł Jackowicz . Trener Dudziec widząc kolejny raz tę samą sytuację od razu poprosił o czas. Po powrocie na boisko punkty zaczęła zdobywać Ostrołęka doprowadzając do remisu 9:9 tym samym zmuszając trenera Ósemki do wykorzystania przerwy. Po wysłuchaniu wskazówek siedlczanie w pełnym skupieniu wznowili grę. Na zagrywkę wszedł Dziewit i od razu posłał 2 trudne piłki i asa serwisowego. Chwile później Pekpol szybko wykorzystał moment przestoju w grze Ósemki i wysunął się na prowadzenie 16:17. Do remisu (17:17) doprowadził Jackowicz zatrzymując na pojedynczym bloku atak Wykowskiego . W tym momencie na zagrywkę wszedł Burzec a jego serwisy całkowicie odrzuciły Pekpol od siatki. Wszystkie piłki pojawiające się nad siatką Ósemka albo blokowała (Świerżewski, Jackowicz) lub przebijała od razu na stronę gości. Stan 23:17 to zasługa asa serwisowego Burzca . Wydawało się, że do końca spotkania zostały zaledwie 2 skuteczne akcje siedlczan, jednak Pekpolowi udało się zdobyć jeszcze kilka punktów. Wszyscy kibice wstali i odliczali „RAZ-DWA-TRZY!" kiedy Dziewit zawisł w powietrzu i uderzał zdobywając 25 punkt dla Ósemki.

– Ostrołęka jest groźną drużyną, która walczy o wejście do pierwszej czwórki. Dlatego jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa – podsumowuje trener Ósemki Krzysztof Wójcik . – Muszę przyznać, że w trzecim secie były momenty przestoju i bałem się o dalszy przebieg gry. W tabeli ligowej robi się coraz ciaśniej i liczy się każdy punkt. Uważam, że w dalszym ciągu popełniamy proste błędy w efekcie czego punkty zdobywa przeciwnik. Mam nadzieję, że uda nam się je wyeliminować. W meczu z Ostrołęką z dobrej strony pokazał się Kamil Burzec i Bartosz Krzysiek. Kamil umie czytać grę i poruszać się po boisku. Praktycznie z nami nie trenuje, czego w ogóle nie widać na boisku. Wraz z Sebastianem Szataniakiem doskonale się uzupełniali. Natomiast Bartosz świetnie poradził sobie na pozycji Alego Guindo. Ali ostatnio nadwerężył sobie bark a ja nie chciałem ryzykować. Za tydzień czeka nas trudny mecz z Augustowem, który wymaga od nas dużo większego skupienia i zaangażowania. Mam nadzieję, że sobie poradzimy .

Ósemka ELMO Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:0

(25:23, 25:21, 25:21)

Skład Ósemki : Jackowicz, Dziewit, Świerżewski, Pierzchalski, Krzysiek, Szataniak, Kołodziej (libero) oraz Burzec, Auguście

Skład Pekpolu : Polechoński, Szczygielski, Dzikuć, Wykowski, Zalewski, Kania, Ostrowski (libero) oraz Chodor, Pędzich, Guzowski