Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: GTPS nie pozostawił SMS-owi złudzeń

I liga: GTPS nie pozostawił SMS-owi złudzeń

Siatkarze Rajbud Development GTPS nie dali w sobotę szans młodzieży ze Spały. Podczas 14. kolejki I ligi mężczyzn wygrali z SMS-em 3:0 w zaledwie 58 minut.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu ekip, co nie zapowiadało, że gorzowianie odniosą tak szybkie zwycięstwo. Na dwa punkty przewagi wyprowadził GTPS Michał Kamiński. Przy stanie 11:8 o czas poprosił trener przyjezdnych. Jednak od tego momentu coś się w ekipie ze Spały zacięło. Po ataku Jasińskiego było 18:14. Do końca seta SMS zdołał ugrać zaledwie jeden punkt.

W drugim secie gorzowianie wyszli na dwupunktową przewagę po autowym ataku Surmy (6:4). Dosyć szybko zaczęli powiększać prowadzenie, a po ataku Stępnia było już 11:6. Przy stanie 13:7 o czas poprosił trener Janaszewski. Jednak punkty seriami zdobywali gospodarze. W końcówce dwa punkty pod rząd zdobył Jasiński i GTPS prowadził 23:11. Chwilę później triumfowali 25:11.

W trzeciej partii rozpędzony zespół GTPS-u bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 6:2. Mnożyły się błędy po stronie gości, co skrzętnie wykorzystywali gorzowianie. Po błędzie Wrońskiego SMS zdobył siódmy punkt, jednak wciąż przewaga rywali była bardzo wysoka. Atak Olichwera dał gorzowianom prowadzenie 19:12 i spokój w końcowej fazie gry. Mecz zakończył błąd po stronie goście.

To był mecz z gatunku tych szybkich, łatwych, przyjemnych i za trzy punkty – podsumował Mateusz Jasiński.

Rajbud Development GTPS – SMS I PZPS Spała 3:0

(25:15, 25:11, 25:16)

GTPS: Wroński, Maciejewicz, Kudłacik, Kamiński, Jasiński, Stępień, Kaniowski (libero) oraz Olichwer

SMS: Gajowczyk, Surma, Fitrzyk, Włodarczyk, Grzywaczyk, Naliwajko, Zalewski (libero) oraz Kurmin, Nożewski, Piotrowski, Szewczyk

źródło: gorzow24.pl, inf. własna