Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Gładkie zwycięstwo wielunian

I liga: Gładkie zwycięstwo wielunian

Ekipa Pamapolu Siatkarz nadal jest na fali wznoszącej. W 14. kolejce spotkań I ligi mężczyzn siatkarze z Wielunia gładko pokonali zespół AZS PWSZ Nysa i są wiceliderem tabeli.

Świetna organizacja gry, dobre przyjęcie i odbiór, częsta gra przez środek boiska sprawiła, że rywale nie mieli w tym spotkaniu za wiele do powiedzenia.

Już na początku pierwszego seta wielunianie wyszli na trzy punktowe prowadzenie. Po dwóch kolejnych atakach Mikołaja Sarneckiego jest 8:5. Po asie serwisowym Michała Błońskiego Pamapol Siatkarz nadal prowadzi trzema punktami nad nyskimi akademikami – 10:7. Michał Paniączyk, który zastąpił kontuzjowanego kapitana zespołu, Macieja Bartodziejskiego, trafia w boisko i jest 12:9. W dalszej części seta przewaga podopiecznych Damiana Dacewicza zaczęła się powiększać. Gdy zaatakował Michał Błoński było 17:13. Po bloku Bartłomieja Matejczyka i Macieja Zajdera jest już 20:16. Za chwilę goście tego meczu doskakują wielunian na dwa punkty – 20:18. Po autowym serwisie Pawła Szabelskiego wielunianie dopisują sobie na konto kolejny punkt.Atak ze środka Zajdera i jest 22:19. Za chwilę Bartosz Buniak zrobił na boisku to, co najlepiej potrafi, czyli świetnie stawia blok nysanom. Setbola atakiem zdobywa Wojciech Sobala, który chwilę wcześniej został wprowadzany na podwyższenie bloku za rozgrywającego Bartłomieja Matejczyka.

Druga partia spotkania rozpoczęła się od asa serwisowego Michała Błońskego – 2:1. Po udanym bloku wielunian jest 7:3. Gdy atak kończy Michał Błoński wielunianie powiększyli przewagę do pięciu punktów – 12:7. Tak więc na początku seta Pamapol Siatkarz wypracował sobie znaczną przewagę. Piętnasty punkt wielunianie zdobyli po ataku ze środka siatki Bartosza Buniaka. Goście wówczas mieli ich osiem. 18:12 było po ataku wieluńskiego atakującego Mikołaja Sarneckiego. Za chwilę ponownie on w głównej roli. Kolejnym atakiem doprowadza do stanu 20:14. Po tej akcji na boisko wszedł za wieluńskiego rozgrywającego rekonwalescent Marcin Lubiejewski, by podwyższyć blok wielunian. Po dwóch kolejnych atakach Michała Błońskiego tablica świetlna z wynikami pokazuje wynik 22:16 dla wielunian. Druga partia zbliżała się ku końcowi. Tą część spotkania atakiem ze środka zakończył Maciej Zajder. Partia druga skończyła się wynikiem 25:18 dla wielunian.

Na początku trzeciego seta drużyna Damiana Dacewicza także wypracowała sobie nieznaczną przewagę. Dwoma punktami wielunianie prowadzą po ataku Michała Paniączyka – 4:2. Gdy Matejczyk zablokował rywali było 7:4. Za chwilę po dwóch błędach Michała Błońskiego jest już tylko 7:6 dla gospodarzy. Po udanym bloku Buniaka z Sarneckim jet 12:10. Trener nyskiej drużyny prosi o czas. Po przerwie wielunianie stawiają blok – jest 13:10. Po kolejnym ataku Błońskiego wieluńska drużyna odskakuje na 19:15. Gdy Buniak zatrzymany zostaje w ataku, robi się już tylko 19:17. Przewaga wieluńskiej drużyny zaczęła topnieć. Nyski AZS remisuje po 22, gdy Kryś nie odbiera zagrywki Szabelskiego. Kapitan przyjezdnych za chwilę pomylił się w ataku, co sprawiło, że wielunianie mieli piłkę meczową 24:22. Gospodarze jednak nie wykorzystują tego prezentu i za chwilę jest remis po 24. Walka w końcówce trzeciego seta idzie na całego. 27 punkt zdobywają nyscy akdamicy po zatrzymaniu w ataku Michała Błońskiego. Cały mecz kończą wielunianie dwoma udanymi blokami.

Pamapol Siatkarz Wieluń – AZS PWSZ Nysa 3:0

(25:20, 25:18, 29:27)

Skład:

Pamapol Siatkarz: Mikołaj Sarnecki, Bartłomiej Matejczyk, Maciej Zajder, Michał Paniączyk, Bartosz Buniak, Michał Błoński, Marcin Kryś (libero) oraz Wojciech Sobala, Szymon Kosmęda i Marcin Lubiejewski