Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Fart zagrał „orkiestrowo”

Fart zagrał „orkiestrowo”

W kolejnym meczu o drugoligowe punkty siatkarze Farta Kielce pokonali w hali przy ul. Bocznej AZS Politechnikę Krakowską 3:1 i nadal są liderem tabeli. Sobotni pojedynek miał dosyć niecodzienny przebieg. W ostatnim secie goście obronili siedem kolejnych meczboli.

Trener Dariusz Daszkiewicz obawiał się trochę akademików z Krakowa, którzy ostatnio spisują się bardzo dobrze, a w Kielcach chcieli powalczyć o awans w tabeli, bo chcą być w pierwszej czwórce. Jak się okazało obawy trenera nie były bez podstaw, bo krakowianie okazali się niewygodnym rywalem, a przy dosyć nierównej grze gospodarzy mogli sprawić w hali przy ul. Bocznej niespodziankę. Nie sprawili i kielczanie zachowali bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami w tabeli.

Cały mecz był dosyć dziwny. Gdy w pierwszym secie kielczanie w 19 minut zdemolowali wręcz AZS wygrywając 25:10 wydawało się że spotkanie może zakończyć się bardzo szybko. Ale w drugim secie nastąpiła zupełna metamorfoza gości, w dużej mierze za sprawą Kamila Gutkowskiego . W pierwszym secie przyjmujący AZS po jednym z ataków kielczan dostał tak mocno piłką w twarz, że musiał opuścić boisko. W drugim, gdy już wrócił, uporządkował grę krakowian i goście zaczęli dominować. Bardzo emocjonująca była końcówka tego seta, gdy goście mieli dwa setbole, ale Fart doprowadził do remisu. Ostatecznie jednak rywal zdołał zwyciężyć 27:25.

W trzecim secie też trwała zacięta walka o każdą piłkę, ale tylko do połowy seta. Potem dobre ataki Martina Sopko i mądra gra Tomasza Drzyzgi , a do tego skuteczny blok, sprawiły, że Fart zdobył sporą przewagę i ostatecznie triumfował 25:19.

Bardzo dziwny przebieg miał natomiast czwarty set. Gospodarze po ośmiu kolejnych serwisach Miłosza Zniszczoła od stanu 16:12 doprowadzili do 24:12. Trener Daszkiewicz w międzyczasie dokonał w drużynie zmian, na boisko weszli Adrian Staszewski i Piotr Brodawka . Rywal wykorzystał rozluźnienie w szeregach Farta i obronił 7 meczboli! I choć na boisko wrócili Drzyzga i Sopko, to goście nadal zdobywali punkty. Ostatecznie sami zepsuli atak, w efekcie przegrywając seta i cały mecz 19:25.

Graliśmy dziś bardzo nierówno. Dużo musimy jeszcze poprawić, by skutecznie powalczyć o tą pierwszą ligę – ocenił wyróżniający się na boisku Tomasz Drzyzga. Z kolei rozgrywający Farta Michał Kozłowski mecz oglądał z trybun, gdyż nadal ma kłopot z kręgosłupem i w sobotę nie zagrał. Spotkanie oglądał w towarzystwie kolegi i zarazem reprezentanta Polski Jakuba Jarosza , na co dzień gracza Skry Bełchatów. Obaj z uśmiechem patrzyli na końcowe piłki spotkania.

No cóż było to takie orkiestrowe granie. Najważniejsze, że zwyciężyliśmy – ocenił Michał Kozłowski.

Fart Kielce – AZS Politechnika Krakowska Kraków 3:1

(25:10, 25:27, 25:19, 25:19)

Skład:

Fart : Zniszczoł, Zarankiewicz, Sopko, Drzyzga, Makaryk, Tietianiec, Swaczyna (libero) oraz Jungiewicz, Brojek, Brodawka, Staszewski.