Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksiej Werbow: Chciałbym spróbować sił w innej lidze

Aleksiej Werbow: Chciałbym spróbować sił w innej lidze

Ceniony przez fachowców, lubiany przez kibiców, zdobywca wielu nagród indywidualnych. Zawodnik rosyjskiej Iskry Odincowo Aleksiej Werbow obok Brazylijczyka Sergio uważany jest za najlepszego libero świata.

Z pewnością mecz w Łodzi wiele znaczył dla Skry. Zwycięstwo było im bardzo potrzebne i być może dlatego Polacy byli tak bardzo zmobilizowani. Pokazali kawał dobrej siatkówki. Zachowywali się na boisku jak głodne sukcesu wilki, a my zagraliśmy żenująco słabo. Też pragnęliśmy zwycięstwa, ale najwyraźniej przeciwnicy chcieli tego bardziej – wspomina mecz w LM Aleksiej Werbow.

Libero Iskry przekonuje, że rosyjskie kluby kuszą przede wszystkim finansami. – Bardzo chciałbym spróbować sił w innej lidze, ale na dzień dzisiejszy żaden zagraniczny klub nie jest w stanie zapewnić mi takich warunków finansowych, jakie mam w Rosji. Nawet rozmawiać o tym nie ma sensu, bo to po prostu nierealne.W Rosji, tak jak w Polsce, odbędą się wybory na trenerów obu reprezentacji. – Kadrę może objąć naprawdę wyśmienity zagraniczny fachowiec, ale jeśli nie dogada się z zawodnikami, to nic dobrego z tego nie wyniknie. Tak było choćby na olimpiadzie w Pekinie w żeńskiej reprezentacji Rosji oraz w przypadku męskiej kadry za kadencji Zorana Gajicia. Jeśli trafi się jakiś zagraniczny trener, który mógłby zrozumieć rosyjską duszę i znajdzie z zawodnikami wspólny język, to takie wyjście byłoby najlepsze.

* Cały wywiad z Werbowem w „Super Volleyu”
[/rght]

źródło: Super Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved