Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Musimy również wygrywać z faworytami

Rafał Buszek: Musimy również wygrywać z faworytami

fot. archiwum

"Inżynierowie" po zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem nie kryli radości. - Gramy dobrze, mamy dobry zespół i by liczyć się w lidze, musimy wygrywać z takimi drużynami jak Jastrzębie - mówi przyjmujący Politechniki, Rafał Buszek.

Rafał wygrana z Jastrzębskim Węglem rozpatrywana może być w kategorii niespodzianki?

 

Rafał Buszek: – W tym sezonie rozegraliśmy już wiele spotkań, w których mogliśmy pokusić się o sensację. Przykładowo tydzień temu w Olsztynie dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Przegraliśmy je na przewagi, czego konsekwencją było oddanie praktycznie bez walki trzeciej partii. Z Jastrzębskim Węglem zagraliśmy dobrze, chociaż zdarzały się nam przestoje, w których traciliśmy seriami punkty. Jeśli je wyeliminujemy, to naprawdę będziemy w stanie powalczyć z każdym . 

Można powiedzieć, że jesteście postrachem faworytów w tym sezonie.

 

Tak bym tego nie nazwał. Gramy dobrze, mamy dobry zespół i by liczyć się w lidze, musimy wygrywać z takimi drużynami jak Jastrzębie. Zwycięstwa z rywalami będącymi w naszym zasięgu mogą nam nie wystarczyć. Oczywiście te wygrane również są ważne, ale musimy zdobywać punkty w konfrontacjach z faworytami!

 

Ten pierwszy set wybitnie nie po waszej myśli się rozpoczął…

 

Wynik 1:7, od którego rozpoczęliśmy to spotkanie, spowodował, że paradoksalnie łatowej grało się nam to spotkanie. Będąc w takim dołku nie mieliśmy już takiego stresu, jaki byłby w momencie, gdyby gra toczyła się punkt z punkt. W takim momencie można pobawić się siatkówką, a co za tym idzie podjąć ryzyko w grze .

 

Jak jest u was z presją. Bo Paweł Rusek mówi, że jesteście drużyną która wszystko może, ale nic nie musi.

 

Jastrzębie było w tym meczu faworytem. Musiało wygrać. My grając u siebie nie musieliśmy wygrać ale bardzo zależało nam na tym, aby pokazać się, że jesteśmy naprawdę dobrym zespołem .

 

Teraz trochę przerwy i za dwa tygodnie kolejny faworyt. Do Warszawy przyjeżdża ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Będziemy chcieli sprawić kolejną niespodziankę. Oczywiście w tym meczu będziemy walczyć o trzy punkty. Ale dopiero to spotkanie pokaże, czy nam się to uda. Mam nadzieję, że utrzymamy formę, która wróciła sprzed świąt .

 

* rozmawiali: Piotr Grabka (Polskie Radio Euro), Kacper Merk (Radio TOK FM) i Tomek Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna, Polskie Radio Euro, Radio TOK FM

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved