Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwardia Wrocław zwyciężyła na wyjeździe

PlusLiga Kobiet: Gwardia Wrocław zwyciężyła na wyjeździe

Podopieczne Rafała Błaszczyka odniosły przekonywujące zwycięstwo w Żukowie z Gedanią i zwiększyły swoje szanse na grę w czołowej ósemce drużyn PlusLigi Kobiet.

Początek spotkania to walka na siatce. Najpierw blokami popisywała się Zuzanna Efimienko . Dzięki temu gwardzistki objęły prowadzenie 2:0 i 4:2. Po chwili królowanie na taśmie przejęła Natalia Ziemcowa i zrobiło się 4:4. Przed pierwszą techniczną przyjezdne zdobyły dwa punkty przewagi, a zaraz po niej atakiem i zagrywką popisała się eksgedanistka, Aleksandra Kruk , co poprawiło wynik dla rywalek na 10:6. Kolejny kryzys dla gospodyń przyszedł, gdy na zagrywce pojawiła się Wioleta Szkudlarek . Wówczas wrocławianki uciekły na 15:7. Nie było na co czekać. Grzegorz Wróbel miał wykorzystane oba czasy, a zatem posłał w bój kapitan, Elżbietę Skowrońską . Nic to nie dało. Gedanistki nadal przeciętnie przyjmowały i miały kłopoty ze skończeniem ataków ze skrzydeł. Dlatego set skończył się wysoką przegraną. Gospodynie ostatni punkt zdobyły przy wyniku 10:16. Zagrywką rozbiła je Marta Czerwińska .

Czerwińska pozostała przy serwisie także na początku drugiej partii. Gwardia rozpoczęła od prowadzenia 3:0. Od razu o przerwę poprosił trener Wróbel . Nie pomogło. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy 2:8. Gedanistki zerwały się do walki od 3:10. Gdy zdobyły cztery punkty z rzędu, o czas poprosił Rafał Błaszczyk . Jednak dopiero wejście Aleksandry Szafraniec zakończyło passę gospodyń. Dzięki zagrywce Tamary Kaliszuk i atakom Ziemcowej gospodyniom udało się dojść na 9:10. Złudzenia na zdobycie seta prysły przy 13:15. Cztery kolejne punkty zapisano na korzyść gwardzistek. Po asie serwisowym Marty Haładyn miejscowy szkoleniowiec przerwał grę. Potem wprowadził na boisko dwie juniorki pod siatkę, ale zagrywką gospodynie nadal gnębiła Kruk . Skończyło się zbiciem w siatkę Skowrońskiej .

W trzeciej partii pierwszy czas dla Gedanii nastąpił przy… 1:5. Miejscowe nie radziły sobie z zagrywkami Szkudlarek i Mroczkowskiej . Po stracie kolejnych dwóch punktów miejscowy szkoleniowiec przywrócił do gry Nuszel , ale i tak po chwili była przerwa techniczna (1:8). Dopiero przy 1:11 Mroczkowska pomyliła się w serwisie. Tych strat nie można było odrobić. Tym samym trzy punkty wyjechała z Żukowa do Wrocławia.

Gedania Żukowo – Gwardia Wrocław 0:3

(10:25, 16:25, 14:25)

Składy drużyn:

Gedania: Maja Tokarska, Katarzyna Wellna, Natalia Nuszel, Jana Sawoczkina, Tamara Kaliszuk, Natalja Ziemcowa, Agata Durajczyk (libero) oraz Elżbieta Skowrońska, Aleksandra Szymańska i Aleksandra Pasznik.

Impel Gwardia: Katarzyna Mroczkowska, Marta Haładyn, Aleksandra Kruk, Marta Czerwińska, Zuzanna Efimienko, Wioletta Szkudlarek, Aleksandra Krzos (libero) oraz Bogumiła Barańska i Aleksandra Szafraniec