Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Kowalczyk: Cieszę się, że mam taką drużynę

Krzysztof Kowalczyk: Cieszę się, że mam taką drużynę

fot. archiwum

- Cieszę się, że mam taką drużynę - mówił na konferencji prasowej trener "Inżynierów", Krzysztof Kowalczyk. Roberto Santilli nie był już tak zadowolony i odmówił komentarza.

 

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Węgla): – Bez komentarza. Każdy widział mecz i może go ocenić. Szkoda słów na temat tego spotkania. Jeśli musiałbym coś powiedzieć, mógłbym powiedzieć coś niepotrzebnego, dlatego nie będę nic komentował .

 

Krzysztof Kowalczyk (trener Politechniki): – Do meczu z Jastrzębiem przystąpiliśmy mocno zmobilizowani, ale również pełni obaw. Przerwa świąteczna troszkę wybiła nas z meczowego rytmu. Siedem dni bez treningów widać było podczas meczu w Olsztynie, na szczęście dobra dyspozycja szybko wróciła. A siedem dni przerwy było wręcz niezbędne w perspektywie dalszej, dużo trudniejszej części sezonu. Z Jastrzębiem wygraliśmy nie fizycznie, a psychicznie. Forma, mimo że już niezła, po tej przerwie nie jest jeszcze optymalna. Na szczęście chłopaki na boisku sami siebie nakręcali i pokazali taką waleczność, której ja nie mógłbym osiągnąć żadnymi trenerskimi sztuczkami. Cieszę się, że mam taką drużynę! Chciałbym też podziękować kibicom. Stworzyli naprawdę niesamowitą atmosferę. Gratuluję świetnego dopingu. Był on naprawdę odczuwalny podczas meczu i w dużej mierze przyczynił się do naszego zwycięstwa . 

Robert Prygiel (kapitan Jastrzębskiego Węgla): – Gratuluję drużynie Politechniki. Nasi rywale zagrali dziś bardzo dobrze, my z kolei nie potrafiliśmy zaprezentować pełni naszych możliwości. Mecz był bardzo nerwowy, nie wytrzymaliśmy tego. Ja osobiście chyba jeszcze nigdy nie grałem w tak nerwowym spotkaniu. Więcej zatem będę mógł powiedzieć, kiedy ochłonę i jeszcze raz na spokojnie obejrzę ten mecz. Teraz powiedzieć mogę tyle: Politechnika była dziś od nas lepsza i zasłużenie wygrała .

 

Radosław Rybak (kapitan Politechniki): – Ogromnie cieszymy się ze zwycięstwa. Widać, że dobra forma już wraca. Jeszcze jednak trochę nam brakuje, popełniliśmy dziś sporo błędów. Na szczęście błędy nie wpłynęły na wynik meczu. Wygraliśmy i sprawiliśmy wielką radość kibicom, którzy tak licznie przybyli do Areny Ursynów. Zdobyliśmy trzy punkty i oddaliliśmy się od strefy spadkowej. Teraz będzie grało nam się zdecydowanie łatwiej…

 

* notował Adrian Komorowski (azspw.com)

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved