Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Nieudany początek roku Mosspartner Wieliczka

III liga: Nieudany początek roku Mosspartner Wieliczka

Nowy, „siatkarski” Rok dla Mosspartner Wieliczka zaczął się nie tak, jak życzyliby sobie tego zawodniczki, trener oraz kibice zespołu. Drugą rundę rozgrywek sezonu 2008/2009 wielicka drużyna rozpoczęła bowiem przegrywając na własnej hali z Armaturą Kraków 3:0.

W tę sobotę – 10. 01 spotkaniami między drużynami: Pogoń Proszowice – Jedynka Tarnów, Sandecja Nowy Sącz – Muszynianka Muszyna i Mosspartner Wieliczka – Armatura Kraków inaugurowano finałową rundę rozgrywek o Mistrzostwo III ligi kobiet. Po rozegraniu wszystkich 12 spotkań Mosspartner Wieliczka zajmował 5, a Armatura 2 miejsce w tabeli. Sobotnie popołudnie dla obu zespołów było okazją do zdobycia ważnych, możliwe, że kluczowych dla końcowego układu punktów.

Nie można powiedzieć, że nic nie zapowiadało kłopotów z wygraną Mosspartner Wieliczka w tym spotkaniu. Fakt długiej przerwy od siatkówki z racji świąt oraz problemy z odpowiednim przygotowaniem się do pierwszego w Nowym Roku meczu, niepokoiły już przed samym jego rozpoczęciem. Wydawało się jednak, że zawodniczki mimo przeszkód zmobilizują się do gry i zrewanżują się drużynie z Krakowa za przegraną w poprzedniej rundzie. Niestety, okazji nie wykorzystano. Fakt porażki jest tym bardziej dotkliwy z racji, iż dyspozycja drużyny Armatury Kraków w tym spotkaniu nie była zachwycająca. Kibice, którzy przychodząc na mecz liczyli na zobaczenie siatkówki na wysokim poziomie, zawiedli się. Gra była nierówna, chaotyczna, a akcje kończyły się nie – efektownymi i skutecznymi atakami, a błędami którejś ze stron.Błędy, błędy i jeszcze raz błędy oraz chaos – tak można było określić grę gospodarza meczu – zespół wieliczanek. Nie był to ten sam zespół, który kibice mogli zobaczyć w akcji w spotkaniach zeszłej rundy, choćby w tym z Podkarpaciem Bobową, czy Mos-em Chrzanów. Mosspartner Wieliczka grał, jakby nie obudził się jeszcze z zimowego snu. Zespół nie wykonywał dobrze żadnego z elementów siatkarskiego rzemiosła – nie tylko precyzyjnego odbioru i kończącego ataku, ale też nawet poprawnej zagrywki. Większość punktów Armatura Kraków zdobyła na błędach popełnianych przez wieliczanki. Mnóstwo piłek „uciekało” gospodarzowi w polu, a najwięcej rezerw leżało chyba w zagrywce, którą psuła średnio co druga zawodniczka. W spotkaniu były momenty, gdy Mosspartner Wieliczka odrabiał straty punktowe i remisował z drużyną gości. Niestety w końcówkach zawsze brakowało „kropki nad i” i nie udało się wygrać ani jednego seta.

Następne spotkanie – z drużyną Muszynianki Muszyna zostało przełożone na prośbę Muszynianki. Nie ustalono jeszcze nowego terminu. Dodatkowy czas, jaki otrzymały wieliczanki, warto byłoby poświęcić na odpowiednie przygotowanie i refleksję nad dalszymi poczynaniami zespołu w tym sezonie. Do końca rundy zostały jeszcze tylko 4 mecze, a stracone punkty już nie wrócą.

W spotkaniu w barwach Mosspartner Wieliczka wystąpiły:

Małgorzata Wyporska, Joanna Olchawska – rozgrywające

Małgorzata Żyła, Karolina Kerep, Monika Antos – przyjmujące

Agnieszka Woźniak, Sabina Noga, Karolina Leśniak – atakujące

Katarzyna Młynarczyk, Izabela Bałucka, Katarzyna Świeży – środkowe

Katarzyna Szpiłyk – libero


Wyniki spotkań rundy finałowej III ligi małopolskiej:

Miejsca finałowe:

1. Sandecja Nowy Sącz

2. Armatura Kraków

3. Pogoń Proszowice

4. Jedynka Tarnów

5. Mosspartner Wieliczka

6. Muszynianka Muszyna

Spotkania z 10.01:

Sandecja Nowy Sącz – Muszynianka Muszyna 3:0

(25:11, 25:12, 25:22)

Pogoń Proszowice – Jedynka Tarnów 3:0

(25:23, 25:21, 25:22)

Mosspartner Wieliczka – Armatura Kraków 0:3

(25:27,22:25,19:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved