Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Chemik na medal

I liga kobiet: Chemik na medal

Siatkarki Chemika Police kontynuują zwycięską passę. W rozgranym w sobotę meczu pokonały 3:1 AZS KSZO i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

Faworytem meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim choćby z racji pozycji w ligowej tabeli i dobrej formy były siatkarki polickiego Chemika. Przed spotkaniem szkoleniowiec Mariusz Bujek nastawiał jednak swoje podopieczne na ciężki bój. Jak się okazało koncentracja i świetna dyspozycja wszystkich zawodniczek zaowocowały trzecim już z rzędu zwycięstwem, tym razem 3:1. Nie musiałem się wiele napracować. Tylko w momentach, gdy trzeba było przerwać dobrą passę przeciwnika. Wszystkie moje zawodniczki spisały się na medal. Pokazały, że wiedzą już co na boisku mają robić, chociażby kiedy przyspieszyć piłkę . – przyznał Mariusz Bujek .

W pierwszym secie mimo początkowej przewagi gospodynie uległy przeciwnikowi. Głośne protesty w stronę sędziego jak i doping kibiców nie pomogły w wypracowaniu znaczącej przewagi. Siatkarki oddały więc seta z miażdżącą przewagą przeciwników 25:16.

Ta przegrana znacząco zmobilizowała zespół z Ostrowca. W drugim secie udało się mu utrzymać zgranie i wypracować chwilową przewagę nad przeciwnikiem (10:15). Koniec seta był przepełniony emocjami. Rozpoczęła się wyrównana walka o punkty. Ostatecznie jednak to gospodynie zakończyły seta wynikiem 22:25.

Na tym zakończyła się dobra passa zespołu z Ostrowca. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:23. Mimo wyrównanej walki to zespół Chemik Police wykazał się większymi zdolnościami i zgraniem na boisku. Wielokrotne remisy i zmiany zawodniczek na boisku nie pozwoliły gospodyniom wypracować przewagi. Zniechęciło to zawodniczki. Straciły one zapał do gry, a kolejne utracone punkty zniechęcały je do walki. Dzięki temu przeciwniczki wypracowały przewagę, która z biegiem meczu wzrastała. Czwarty set zakończył się więc przegraną gospodyń z wynikiem 25:19.

Pewna wygrana wywindowała drużynę gości na 4 miejsce w tabeli, głównie dzięki porażce Rumii 0:3 w Mysłowicach. To wielki sukces Chemika, ale: Chciałbym się przekonać jeszcze jednym meczem, że dziewczyny dojrzały do tej ligi i że to od nich bardzo wiele zależy – powiedział trener. Na kolejne spotkanie policzanki będą musiały jednak czekać aż do 24-go stycznia, kiedy we własnej hali zmierzą się z liderem tabeli – Budowlanymi Łódź.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Chemik Police 1:3

(18:25,25:21,23:25,18:25)

Chemik Police: Kwiatkowska, Ciesielska, Wellna, Soter, Bury, Raczyńska, Dołżańska (libero)oraz Furmanek, Matusz, Bryczkowska, Pomykacz

AZS KSZO : Żalińska, Leszczyńska, Wardzińska, Maj, Kosiorowska, Król, Mojżyszek (libero)oraz Soja, Pawłowska