Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Gorliczanki rozpoczęły nowy rok od wygranej

Gorliczanki rozpoczęły nowy rok od wygranej

Od zwycięstwa rozpoczął swoje zmagania w rundzie play - out w III lidze kobiet beniaminek Ekstrim Gorlice. W trwającym 70 minut spotkaniu z MOSiR-em Bukowno gorlickie siatkarki wygrały 3:1.

Pierwszy set meczu trwający zaledwie 13 minut zapowiadać mógł, że podobnie przebiegać będą pozostałe dwa sety i gorliczanki postarają się gładkie zwycięstwo 3:0 podobnie jak w meczu wyjazdowym w rundzie zasadniczej. Tym bardziej dość wysoka wygrana pierwszego seta przez Ekstrim 25:8 mogła te prognozy wśród kibiców potwierdzać.

Przebieg drugiego seta sobotniego meczu w hali OSiR był bardziej wyrównany. Być może miało na to wpływ, że od samego początku do końcowego gwizdka tej partii spotkania szansę gry w gorlickim zespole dostały młode juniorki, które w zasadzie powinny sobie również dość dobrze poradzić ze słabo prezentującym się przez cały sezon przyjezdnym zespołem MOSiR-em Bukowno. Spotkanie stało się bardziej wyrównane i wielokrotnie na tablicy świetlnej wyników pojawiały się kolejne remisy. Końcówka tego seta należała do ambitnie walczących zawodniczek z Bukowna, które od wyniku 16:16 zdołały zdobyć seryjnie kolejnych 9 punktów wygrywając dość nieoczekiwanie seta 25:16 doprowadzając w całym meczu do remisu 1:1. Był to dopiero drugi zdobyty set przez MOSiR Bukowno w III lidze kobiet w bieżącym sezonie rozgrywkowym.

W pozostałych dwóch wygranych setach przez zespół Ekstrimu do 13 i 9 gorlickie siatkarki zagrały już bardziej skutecznej a przede wszystkim na parkiecie przebywały już zawodniczki, które rozpoczynały to spotkanie. Dopiero wtedy gdy gorlicki zespół prowadził zdecydowanie dokonywane były pojedyncze zmiany przez trenera gorlickich siatkarek Januszę Wojdyłę. Zawodniczką spotkania została wybrana juniorka Ekstrimu Gorlice – Karolina Firlit, która zagrała jedno z lepszych spotkań w bieżącym sezonie.

Kolejne trzy spotkania rozgrywek play – out siatkarki Ekstrimu rozegrają na wyjazdach z Iskrami Grybów, Salosem Kraków oraz Ogniwem Piwniczną. Dwa ostatnie spotkania gorlickie siatkarki rozegrają w Gorlicach z MOS-em Chrzanów oraz Podkarpaciem Bobową dopiero w lutym.

Ekstrim Gorlice – MOSiR Bukowno 3:1

(25:8, 16:25, 25:13, 25:9)

źródło: ekstrim.gorlice.pl