Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS Rybnik: Podsumowanie rozgrywek 14. kolejki

ALS Rybnik: Podsumowanie rozgrywek 14. kolejki

W 14. kolejce ALS Rybnik większość spotkań skończyła się rezultatem 3:0, tylko w jednym drużyny potrzebowały czterech setów do rozstrzygnięcia meczu. W tabeli prowadzi Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice z 16 punktami na koncie.

Leon Internet Rybnik – Rybnik Piaski 0:3

Spotkanie toczone w spokojnej, zimowej atmosferze. 1 set od mocnego uderzenia ruszają Piaski 10:4 na dzień dobry, potem już bezpieczna przewaga pozwala wygrać seta 25:19, 0:1 dla gości. 2 set to mobilizacja „misiaczków” po drugiej stronie siatki i 2:7 już dla nich. Potem mała zadyszka gospodarzy, pobudka gości i doprowadzamy do wyrównania. Końcówka zacięta jednak szczęśliwie dla Piasków 26:24, 0:2 dla gości. 3 set to prawie powtórka 1, mała zadyszka w połowie ale końcówka już pewnie dla Piasków. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5.(S)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój – Jedynka Jankowice II 0:3

Przyjechali goście wlepili 3-0 i po zabawie. Z taką grą nie zasłużyliśmy na wygranie choćby jednego seta, a była nawet taka możliwość. Forma u nas świąteczno – noworoczna. Trudno, gramy dalej. Gratulacje do gości za wygraną. W setach chyba do 23, 21, 24. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5.(P)

Lasel-Beer Team Rybnik – Pizzeria Kiler 3:0

Drużyna Kilerów zlekceważyła trochę gospodarzy i nie przyjechała w najmocniejszym składzie… Ale walczyła ambitnie, zwłaszcza w drugim secie… W setach do 18, 29 i 21. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5.(a)

Artus Żory – Jar-Trans Fox Pszów 3:1

Pierwszy set prowadzenie przyjezdnych do stanu 20:14, siedem piłek przegranych pod rząd by zakończyć 25:23. Set drugi to gra na przewagi jednej i drugiej strony. Set dla gospodarzy 27:25. Trzeci to serie po dwa trzy punkty dla obydwu drużyn do stanu 16:14 dla gości, potem seria sześciu punktów i set 25:15 dla przyjezdnych. Czwarty gospodarze od początku zabierają się do roboty i to ostro 5:1, 11:2, 21:11 by zakończyć 25:19. W całym meczu było widać rutynę gospodarzy (musimy się tego nauczyć). Mecz toczony w noworocznej atmosferze… W setach do 23, 25, -15 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

Miejsce na twoją reklamę Rybnik – Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 0:3

Mecz pod dyktando przyjezdnych, pełna kontrola w pierwszym secie do 16. Drugi set – przy wyniku 17-6 dla SORAYA rozluźnienie i GOSPODARZE doprowadzają do wyniku 22-20, ale jak to bywa końcówka należy do nas i set kończy się do 21. Trzeci set to już pełna kontrola tego co się działo na siatce i seta kończymy do 20. Drużyna MNTR to przyszłość siatkówki – jeszcze pokażą na co ich stać… W setach do 16, 21 i 20. Sędzia Mateusz Lelek ocena 6. (JK)