Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Kolejne zwycięstwo BKS-u

PlusLiga Kobiet: Kolejne zwycięstwo BKS-u

Lider z Bielska-Białej odniósł kolejne zwycięstwo w PlusLidze Kobiet i umocnił się na 1. miejscu w ligowej tabeli. Bielszczanki jako jedyna drużyna pozostają niepokonane.

Trener Aluprofu Igor Prielożny nieco zmienił wyjściową szóstkę w porównaniu z ostatnimi meczami. Od pierwszych minut w akcji mogliśmy oglądać Karolinę Ciaszkiewicz oraz Jolantę Studzienną. Mecz zagrywką rozpoczyna Katarzyna Skorupa. W drugiej akcji meczu atakująca BKS-u Natalia Bamber atakuje w aut i mielczanki prowadzą 2:0. Jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie przyjezdnych w tym secie a jedno z dwóch w całym meczu. Bielszczanki straty odrabiają jednak błyskawicznie, a największa w tym zasługa dobrych serwów Katarzyny Skorupy . Gra w tym fragmencie meczu jest wyrównana i stoi na wysokim poziomie. Po znakomitych zagrywkach Anny Barańskiej , Aluprof odskakuje na trzy oczka (9:6). Jednak kolejna zagrywka bielskiej przyjmującej ląduje w siatce, kontrę kończy Ewelina Dązbłaż i mamy 9:8. Po pięknym ataku z obejścia i asie Jolanty Studziennej , liderki PlusLigi Kobiet prowadzą 12:8. Wiesław Popik bierze pierwszy czas w tym meczu. Kibice ciągle obserwują widowiskową siatkówkę na bardzo dobrym poziomie. Szczególnie mogą się podobać akcje Katarzyny Skorupy ze środkowymi i ich ataki z obejścia. Po stronie Stali Mielec z dobrej strony pokazywała się w polu zagrywki Ewelina Dązbłaż, która obok leworęcznej Katarzyny Zaroślińskiej była wyróżniającą się zawodniczką w tym secie. Po czasie dla Igora Prielożnego (19:17), jesteśmy świadkami przepięknej akcji z obu stron z niewiarygodnymi obronami a jej finał to cudowny atak Anny Barańskiej po prostej. Po tym ataku zawodniczka BKS-u wędruje w pole zagrywki i rozmontowuje obronę mielczanek. Set kończy się wynikiem 25:20, a ostatni atak należy do Eleonory Dziękiewicz po świetnej współpracy ze swoją rozgrywającą. Bardzo dobry set, dużo dobrych obron i pięknych ataków. Wysoki poziom zagrywki i przyjęcia, gdzie prym wiodła Agata Sawicka (w całym spotkaniu na poziomie 80% w tym 70% to przyjęcie perfekcyjne).

Drugą odsłonę rozpoczyna kapitan Stali Mielec, Karolina Olczyk , ale prowadzenie obejmują bielszczanki. Przewaga zawodniczek z Bielska w tym secie jest duża, by nie powiedzieć ogromna. Spore kłopoty na początku tej partii ma Dorota Ściurka , która popełnia błąd za błędem i Wiesław Popik do gry desygnuje Annę Związek . Zawodniczka ta na tle znakomitego rywala zaprezentowała się całkiem nieźle. To jednak małe pocieszenie, bo drużynie spod Klimczoka wychodzi wszystko, prócz zmiany podwójnej. Przy stanie 16:8 zaraz po przerwie technicznej trener BKS-u wpuścił na parkiet Annę Kaczmar i Berenikę Okuniewską . Niestety po trzech nieudanych akcjach Igor Prielożny dokonuje zmiany powrotnej i na parkiet wracają Natalia Bamber i Katarzyna Skorupa. Aluprof cały czas kontroluje sytuację. Mimo wielu zmian i prób wytrącenia z rytmu przeciwnika, Wiesław Popik i jego ekipa kapitulują także w drugim secie. Śmiało można powiedzieć, że tego seta kończy akcja, która była dziś grana przez siatkarki Aluprofu koncertowo czyli atak z obiegnięcia. Przyjęcie, Katarzyna Skorupa, Jolanta Studzienna i mamy 25:19 . Set niestety słabszy niż ten pierwszy. Więcej błędów.

Ostatniego seta ostrym uderzeniem rozpoczyna Katarzyna Gajgał . 3:0 dla Bielska, w tym dwa asy środkowej zespołu gospodyń. W tym momencie następuje ostatni zryw zespołu Stali Mielec. Mielczanki wychodzą na prowadzenie 5:4 dzięki wspaniałym zagraniom Katarzyny Zaroślińskiej . Słowa uznania dla tej zawodniczki, która zdobyła 15 punktów dla swej ekipy. Cała drużyna z Mielca zdobyła w dzisiejszym meczu 53 punkty. Od tego stanu przyjezdne tylko już statystują. Świetne zagrywki, dobre przyjęcie i rozegranie na światowym poziomie Katarzyny Skorupy zrobiły swoje. Przewaga bielszczanek systematycznie rośnie. Na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Na drugiej 16:7. Przy stanie 20-10 trener Aluprofu Bielsko-Biała wprowadza na parkiet Iwonę Waligórę , która zastępuje Annę Barańską. Kolejna akcja, której nie można pominąć w relacji z tego spotkania, miała miejsce przy stanie 21:12. Siatkarki liderujące w naszej lidze niesamowicie mocno zbijają piłkę na stronę przeciwnika, a mielczanki jakimiś nadprzyrodzonymi siłami bronią kilkakrotnie te ataki. Dopiero atak kapitan BKS-u Natalii Bamber po prostej kończy tą dramatyczną akcję. Spotkanie kończy atak Iwony Niedźwieckiej w siatkę. 25:14.

Najlepiej punktującą została Natalia Bamber, zdobywczyni 17 punktów. Jej także przypadła w udziale nagroda MVP meczu.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Stal Mielec 3:0

(25:20, 25:19, 25:14)

Aluprof Bielsko-Biała : Barańska, Dziękiewicz, Ciaszkiewicz, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka(libero) oraz Gajgał, Kaczmar, Okuniewska i Waligóra

Stal Mielec : Ściurka, Olczyk, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Niedźwiecka, Banecka(libero) oraz Związek, Łukaszewska, Ordak i Wilk

Karolina Olczyk (Stal Mielec) : – Gratuluję zwycięzcom. Moja drużyna mogła zagrać lepiej, bo stać nas na to. Fragmentami wyglądało to dobrze, ale tylko fragmentami. Zagrywka dziś nam nie wychodziła. W poprzednich spotkaniach wyrządzałyśmy przeciwniczkom tym elementem większe szkody. Musimy na treningach jeszcze mocniej pracować .

Natalia Bamber (Aluprof) : – Bardzo się cieszymy, że rok rozpoczął się tak udanie. Ciężko teraz trenujemy i odczuwamy małe dolegliwości. Tym bardziej cieszy taki wynik .

Karolina Ciaszkiewicz (Aluprof) : – Ważne, że wygrałyśmy za trzy punkty i wypełniłyśmy założenia przedmeczowe. Zagrałam dziś cały mecz, bo mamy wyrównany skład. Bardzo się cieszę, że zagrałam dobre spotkanie, ale bardziej cieszy mnie to, że dobrze zagrałyśmy jako zespół. Mimo, że wynik brzmi jednoznacznie trochę wysiłku w to spotkanie trzeba było włożyć .

Wiesław Popik (trener Stali Mielec) : – Gratuluję drużynie Bielska. Zrobiliście to co do was należało. My również ciężko trenujemy. Mamy jednak inne cele. Dla nas najważniejsze mecze będą z sąsiadami w tabeli. Miałem jednak nadzieję, że będzie to wyglądało trochę inaczej. Myślałem, że Aluprof nas zlekceważy i wszystko podporządkuje dobremu występowi w pucharze CEV. Niestety trafiliśmy dziś na profesjonalistów .

Igor Prielożny (trener Aluprofu) : – Zgadza się. Nasz główny cel w tej chwili to Urałoczka Jekatierinburg. Ja się bardzo cieszę, że tak dobrze zagraliśmy w ataku i przyjęciu a nasze zagrywki byly naprawdę bardzo trudne. Jeśli chodzi o Urałoczkę to mają tam cztery bardzo wysokie zawodniczki. Są one jednak mniej zwinne, bo to normalne. My jednak nie musimy się oglądać na przeciwnika. Stać nas na wygranie naszą dobrą grą. Natalia Bamber powiedziała, że zagra dziś dobry mecz. Została MVP. Powiedziała również, że wygramy z Urałoczką więc wygramy .