Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pamięci dawnego działacza

Pamięci dawnego działacza

fot. archiwum

Dziś o godzinie 18:00, w kościele Sióstr Wizytek przy ul. Krowoderskiej w Krakowie, zostanie odprawiona msza dla uczczenia pamięci Piotra Moszczaka, wieloletniego kierownika drużyny siatkarek Wisły Kraków.

Piotr Moszczak związany był z sekcją siatkówki przez kilkanaście lat. Towarzyszył siatkarkom zarówno w latach największych sukcesów ostatnich lat (v-ce Mistrzostwo Polski, udane występy w Pucharze Konfederacji) oraz później, kiedy siatkarki Wisły spadały do serii B. Znany był z ogromnego poczucia humoru i przede wszystkim głośnych oklasków, jakimi zagrzewał do boju krakowskie siatkarki.

Piotr Moszczak zmarł dwa lata temu, po długiej walce z rakiem. Wcześniej, przez kilkanaście lat, był siatkarskim działaczem Wisły. Kontynuował w ten sposób tradycje rodzinne; wszak jego ojciec, Józef, to jedna ze znakomitych postaci w historii wiślackiego volleyballu. Klub przypomina o tym co roku, organizując młodzieżowy Memoriał Józefa Moszczaka i Wandy Tumidajewicz . Warto uczcić również pamięć syna – na mszę zapraszają rodzina i przyjaciele Zmarłego.

źródło: siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved