Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mirek chce wrócić do kadry

Mirek chce wrócić do kadry

Wszyscy eksperci są zgodni: nasza kadra, która na tegorocznych mistrzostwach Europy w Polsce ma walczyć o medale, potrzebuje doświadczonych zawodniczek. Jeśli nowy trener zadzwoni, oczywiście będę rozmawiać - mówi Joanna Mirek

Wszyscy eksperci są zgodni: nasza kadra, która na tegorocznych mistrzostwach Europy w Polsce ma walczyć o medale, potrzebuje takich doświadczonych zawodniczek jak Joanna Mirek. – Obecnie szanse na to, że wrócę do reprezentacji nie są za duże, ale zostawiam sobie małą furtkę – zdradza zawodniczka Muszynianki.

Wszechstronna siatkarka spisywała się w poprzednim sezonie znakomicie. Za trenera Marca Bonitty szybko zraziła się jednak do kadry. Przed rozpoczęciem tego sezonu deklarowała, że reprezentacja to zamknięty rozdział.Asia była w wysokiej formie, a Włoch i tak nie chciał na nią stawiać. Ona mocno to przeżywała. Obecnie znowu jest w bardzo dobrej dyspozycji, więc spróbuję namówić ją do powrotu. Podczas mistrzostw Europy może się w piękny sposób pożegnać z kadrą – przekonuje prezes i trener Muszynianki Bogdan Serwiński.

O funkcję selekcjonera Jerzy Matlak rywalizuje z Alojzym Świderkiem. Obaj doskonale ją znają i będą namawiać do powrotu. U Matlaka spędziła kilka sezonów, grając w drużynie z Piły. Z kolei Świderka pamięta z kadry, kiedy był asystentem Andrzeja Niemczyka. To właśnie on znosił ją na rękach z parkietu, gdy ponad pięć lat temu zerwała więzadła w kolanie przed meczem z Holandią. – Jeśli zostanę selekcjonerem, na pewno porozmawiam z Asią. Ona może być mocnym punktem nowej drużyny, ale trzeba byłoby ją rozsądnie prowadzić ze względu na jej problemy z kolanem – przyznaje Świderek. Matlak również obiecuje kontakt z Mirek.

Jeśli nowy trener zadzwoni, oczywiście będę rozmawiać. Jaki będzie finał, nie wiem. Przez lata grałam w drużynie narodowej i wiele z nią osiągnęłam. Nie mam jednak już takiej siły fizycznej jak lata temu – twierdzi Mirek.

Czy to, że mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce, nie jest wystarczająco kuszące? – Co rok jest jakaś fajna impreza. Nastawiając się w ten sposób, nigdy nie zakończyłabym kariery. Nawet jeśli wrócę do kadry, nie będę brała udziału we wszystkich zgrupowaniach, treningach czy meczach – dodaje na koniec Mirek.

*Autor – Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved