Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME 2009 Kadetów, gr. E: Kolejny triumf Słowaków

Kw. ME 2009 Kadetów, gr. E: Kolejny triumf Słowaków

W Bardejovie zespoły biorące udział w turnieju kwal. do ME kadetów rozegrały już trzy spotkania. W meczu faworytów do awansu Serbowie pokonali 3:2 Włochów. Kolejne zwycięstwo zanotowali także Słowacy.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju w Bardejovie odnieśli kadeci Chorwacji. W meczu z Portugalią gładko przegrali pierwszego seta do 13, jednak bardzo szybko zmodyfikowali atak i już w drugiej partii byli nie do zatrzymania. Emocje pojawiły się w trzecim secie, od początku którego obie ekipy zaczęły grać równo. W ostatniej partii nie obyło się bez gry na przewagi, jednak lepsi okazali się siatkarze z Chorwacji.

Słowacy pokonali 3:0 swoich sąsiadów z Czech. W dwóch pierwszych setach walka pomiędzy siatkarzami obu ekip trwała do ostatniego gwizdka. W końcówkach szczęście sprzyjało gospodarzom. Dwukrotnie wygrywali do 23. W trzecim secie Czesi już chyba odpuścili, bowiem gospodarze szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększali z akcji na akcję. Ostatecznie wygrali 25:15.

Podczas trzeciego dnia doszło do pojedynku dwóch mocnych ekip – Serbii i Włoch. Po dwóch pierwszych setach prowadzili Serbowie i można było przypuszczać, że trzeci set zakończy to spotkanie. Jednak młodzi Włosi nie odpuścili i wygrali 25:21. W czwartym secie wytrzymali napięcie i nerwową końcówkę, wygrywając do 27. Nie starczyło im już jednak sił na tie-break, w którym ulegli Włochom 10:15.