Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogumiła Barańska: Zagrałyśmy bardzo dobre spotkania

Bogumiła Barańska: Zagrałyśmy bardzo dobre spotkania

fot. archiwum

Zawodniczki Impel Gwardii Wrocław pojechały do Żukowa z zamiarem zdobycia kompletu punktów, plan został wykonany. Wrocławianki zagrały bardzo dobre spotkanie. - Każda z nas dołożyła do tego spotkania swoją cegiełkę – powiedziała po meczu Bogumiła Barańska.

Zespół Impelu Gwardii Wrocław przed rozpoczęciem sezonu skazywany był na spadek, tymczasem zawodniczki pokazały że potrafią grać na wysokim poziomie i co najważniejsze wygrywać mecze. Do Żukowa wszyscy pojechali z nadzieją zdobycia kompletu punktów i sztuka ta się udała. Gwardzistki dopisały kolejne trzy oczka w ligowej tabeli.

 

Jestem bardzo zadowolony z dziewczyn i chcę pochwalić każdą z nich, stworzyły kolektyw. Wygrały dziś wysoko, w każdym z trzech setów nie dały szans rywalkom, taka postawa cieszy – powiedział prezes Impel Gwardii Jacek Grabowski . Duże znaczenie w spotkaniu odegrała taktyka nad którą zawodniczki zapewne długi okres czasu pracowały. – Trener Rafał Błaszczyk przygotował naprawdę doskonały plan taktyczny na to spotkanie, dziewczyny podeszły do meczu skoncentrowane dzięki czemu na boisku wszystko szło po naszej myśli – opowiedział prezes wrocławskiego klubu. 

Po grze w wykonaniu Gwardzistek można śmiało powiedzieć iż w przerwie świątecznej zespół nie próżnował. – Nasze zawodniczki bardzo intensywnie pracowały nad swoją grą w okresie Świąteczno – Noworocznym. Drużyna brała udział w turnieju Sylwestrowym w Mysłowicach. Mimo iż nie udało się zwyciężyć, to dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Do ciekawego sparingu doszło także na hali Gwardii we Wrocławiu gdzie dziewczyny zagrały towarzysko z zawodnikami EnergiiPro Gigawat Gwardii Wrocław. To wszystko bardzo dobrze wpłynęło na zespół, cieszy mnie że w drużynie panuje tak dobra atmosfera – dodał na koniec Jacek Grabowski.

 

Bardzo szczęśliwe po meczu były także wszystkie zawodniczki wrocławskiego klubu, w końcu nic tak nie polepsza nastroju w drużynie jak wygrany mecz. – Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie, każda z nas dołożyła swoją cegiełkę do tej wygranej. Przeciwniczki może nie podniosły wysoko poprzeczki, ale na pewno też nie położyły się na boisku. Walczyłyśmy na parkiecie i udało się zdobyć komplet punktów, każda z nas cieszy się z tego, że wywozimy z terenu przeciwnika te trzy niezwykle ważne dla nas punkty – stwierdziła kapitan Impel Gwardii Bogumiła Barańska . Podobnie jak prezes Jacek Grabowski także przyjmująca Gwardzistek wyraża swoje zadowolenie okresem świątecznym. – Czas między świętami a nowym rokiem był bardzo dobrze rozplanowany, ciężko pracowałyśmy a zarazem dostałyśmy także kilka dni odpoczynku, na każdą z nas wpłynęło to pozytywnie – opowiada Bogumiła Barańska. Dla wrocławianek nie był to pierwszy poważny mecz w nowym roku, pierwsze spotkanie rozegrane została w ostatni wtorek.

 

Zawodniczki Impelu zagrały mecz Pucharu Polski z Calisią Kalisz. Wrocławianki we własnej hali wygrały 3:0. – Ten mecz musiał się odbyć i się odbył. Wygraliśmy 3:0 i jest to bardzo dobra zaliczka w Pucharze Polski, chociaż jeszcze wszystko przed nami – powiedział po spotkaniu trener Rafał Błaszczyk . Jakie cele stawia sobie obecnie drużyna Gwardii? – Czeka nas teraz bardzo ważny mecz z Farmutilem Piła, w pierwszej rundzie udało nam się wyjść zwycięsko w spotkaniu z tą drużyna. Mam nadzieje że teraz będzie podobnie. Ale oczywiście takim głównym celem jest miejsce w pierwszej ósemce na koniec rundy zasadniczej, uchroni to nas przed spadkiem – powiedziała w imieniu drużyny kapitan Impelu. Z taką grą i dyspozycją jaką obecnie prezentują podopieczne Rafała Błaszczyka ta sztuka na pewno się uda i wrocławski klub utrze nosa wszystkim tym, którzy przed sezonem typowali Impel Gwardie do spadku. – Chcemy wygrywać mecze i sprawiać niespodzianki – powiedziała na koniec rozmowy szczęśliwa Bogumiła Barańska .

 

Rozmawiała: Paulina Bartczak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved