Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Delekty będą latać na mecze samolotami?

Siatkarze Delekty będą latać na mecze samolotami?

Lot zespołu Delecty do Rzeszowa na mecz PlusLigi z Resovią był pierwszą, ale być może nie ostatnią taką podróżą bydgoszczan. Firma Jet Air chce bowiem rozpocząć stałą współpracę z klubem PlusLigi.

Rozpoczął ją szef lotniczego przedsiębiorstwa, którego samoloty latają z bydgoskiego lotniska. – Niczego nie można wykluczyć. Obecnie jestem za granicą, ale po powrocie do Polski spotkam się z panem Piotrem Sieńko. Nie ukrywam, że jesteśmy zainteresowani bliższą współpracą z siatkarzami – mówi Krzysztof Wicherek, prezes Jet Air.

Siatkówka jest mu bliska, bo w przeszłości bronił barw Stali Stocznia Szczecin, a jego trenerem był jeden z najlepszych zawodników w Polsce w latach 60. Aleksy Szołomicki.Nie ukrywam, że mam duży sentyment do tej dyscypliny. Ostatnio widziałem w telewizji mecz Delekty z Jastrzębskim Węglem. Bydgoszczanie pomimo tego, że przegrywali już 0:2, to potrafili się zebrać i zwyciężyć. Imponowała mi ich ambicja. Dlatego też postanowiliśmy sprawić im prezent noworoczny i zafundować podróż do Rzeszowa – dodaje Wicherek.

Z prezesem Delecty Piotrem Sieńko rozmawiał on już telefonicznie jeszcze pod koniec 2008 r. Efektem tych negocjacji może być stała współpraca bydgoskich siatkarzy z przewoźnikiem lotniczym. Możliwe zatem, że loty na mecze wyjazdowe Delekty staną się normą.

Bydgoszcz dla naszej firmy jest bardzo ważna. W końcu tutaj mamy bazę naszej linii. Poza tym choć jestem z Warszawy, to moja piękna żona jest bydgoszczanką. To dodatkowa motywacja – śmieje się prezes Jet Air.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved