Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czy Politechnika sprawi niespodziankę?

PlusLiga: Czy Politechnika sprawi niespodziankę?

W jednym z pojedynków 12. kolejki PlusLigi zmierzą się drużyny Politechniki Warszawa i Jastrzębskiego Węgla. Dla „Inżynierów” będzie to kolejna okazja, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w 2009 roku.

Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że podopieczni Krzysztofa Kowalczyka mieli zbyt długą przerwę świąteczno-noworoczną, bowiem w 2009 roku nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Najpierw ulegli na wyjeździe AZS-owi Olsztyn, a w środowy wieczór dość niespodziewanie okazali się słabsi od Jadaru Radom. Mimo, że podopieczni Krzysztofa Kowalczyka prowadzili już 2:0 to nie udało im się zwyciężyć w trzech partiach, a siatkarze z Radomia złapali wiatr w żagle i okazali się lepsi w trzech kolejnych odsłonach. Jednak te dwie porażki z całą pewnością wpłyną mobilizująco na zawodników Politechniki, a ich ogromna waleczność i determinacja na pewno w meczu z podopiecznymi Roberto Santiliego doprowadzi do tego, że tanio skóry nie sprzedadzą. Zapewne Rybakowi i spółce marzy się włączenie się do walki o jak najlepszą lokatę przed play offami, aby tak się stało podopieczni Krzysztofa Kowalczyka muszą powalczyć o całą pulę w pojedynku z Jastrzębiem.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Jastrzębskim Węglu. Mimo, że w ostatnim spotkaniu 2008 roku drużyna Santiliego dość nieoczekiwanie uległa 2:3 Delekcie Bydgoszcz, to już w dwóch pojedynkach w 2009 roku nie straciła nawet seta. Najpierw w meczu ligowym Samica i spółka rozgromili podopiecznych Jana Sucha, a następnie nie dali szans BBTS-owi Bielsko-Biała w pojedynku rozegranym w ramach Pucharu Polski. Jednak mecz z „Inżynierami” z całą pewnością nie będzie już spacerkiem. Świadczy o tym chociażby poprzedni pojedynek między tymi zespołami. W małej i ciasnej hali Politechnice udało się urwać punkt utytułowanemu rywalowi. Jeśli ekipa Santiliego wygra za trzy punkty to nie straci kontaktu z zajmującą obecnie trzecią lokatę w PlusLidze – Resovią Rzeszów.Czy Politechnika Warszawa odniesie pierwsze zwycięstwo w 2009 roku i zmniejszy wcześniej poniesione straty do drużyn zajmujących czołowe lokaty PlusLigi? A może to Jastrzębski Węgiel okaże się lepszy i wyjedzie z Warszawy z kompletem punktów? Mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Mimo, że faworytem tego spotkania będzie Jastrzębie, to siatkarze z Warszawy zrobią zapewne wszystko, aby przełamać złą passę. O tym, który z zespołów okaże się lepszy dowiemy się już w sobotnie popołudnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved