Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME Kadetów, gr.E: Druga wygrana gospodarzy

Kw. ME Kadetów, gr.E: Druga wygrana gospodarzy

W słowackim Bardejovie trwa turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2009 kadetów. W drugim dniu ponownie wygrały reprezentacje Serbii, Włoch i Słowacji, choć ci ostatni potrzebowali do zwycięstwa pięciu setów.

Słowacy rozpoczęli spotkanie z Chorwacją niezbyt fortunnie. Wiele prostych błędów sprawiło, że przegrali pierwszego seta 25:21. W drugim secie Słowacy zdecydowanie poprawili grę. Zespół do zwycięstwa poprowadził Jakub Kucharik. W trzecim secie Słowacy kontynuowali dobrą grę, ale równie dobrze grali ich rywale. W tej partii szczęście dopisało Chorwatom, którzy wygrali 25:23. W czwartym secie Chorwaci prowadzili nawet 21:13, jednak skuteczna zagrywka Marka Mrazika doprowadziła do remisu. Wspomagani dopingiem miejscowej publiczności Słowacy wygrali seta 25:23. Tie-brea to także spore emocje. Gospodarze przegrywali 3:6, ale zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie. W konsekwencji wygrali 15:12.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie mieli siatkarze Włoch, którzy pokonali Portugalczyków 3:0. W żadnym setów zwycięstwo siatkarzy z Italii nie było zagrożone. Najwięcej punktów – 17 – siatkarze z Portugalii zdobyli w trzeciej partii.

Jeszcze mniej emocji było w meczu Serbów i Czechów. W dwóch pierwszych setach młodzi Serbowie niemal zmietli swoich rywali z boiska, wygrywając do 12 i 9. Czesi do walki ruszyli w trzecim secie, wykorzystując rozluźnienie w szeregach serbskiej ekipy. Kadeci z Bałkanów szybko zorientowali się, że zwycięstwo 3:0 jest zagrożone i w końcówce znów pokazali się z bardzo dobrej strony, a w konsekwencji wygrali do 22.