Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Trudne zadanie akademiczek

II liga: Trudne zadanie akademiczek

Ciężka przeprawa czeka radomskie siatkarki w 14. kolejce rozgrywek II ligi. Podopieczne Aleksandra Klimczyka zmierzą się bowiem z wiceliderem rozgrywek. Drużyna Legionovi jest potencjalnym kandydatem do wygrania ligi.

W dotychczasowych spotkaniach zawodniczki z Legionowa jedynie dwa razy schodziły z parkietu pokonane. Akademiczki mimo nie najwyższej formy, jaką zaprezentowały w ostatnim spotkaniu, mają o co walczyć.

Stawką jest utrzymanie szóstej lokaty, która pozwala na zachowanie ligowego bytu bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych. W pierwszej rundzie rywalki dosyć łatwo poradziły sobie z zespołem AZS-u, wygrywając spotkanie w trzech setach. Na dodatek są zdecydowanym faworytem tego spotkania i na ich korzyść przemawia atut własnej hali.W radomskim zespole nie zagra kontuzjowana Patrycja Kucharska. Na dolegliwości zdrowotne narzekają również Klaudia Januszewska i Iwona Pasieczna. Szkoleniowiec AZS-u zapowiadał zatem, że w Legionowie da szansę zaprezentowania się zawodniczkom rezerwowym.

W pięciu spotkaniach musimy zdobyć osiem punktów, aby być spokojni o ligowy byt. Do Legionowa z pewnością nie jedziemy na wycieczkę, ale nie ukrywam, że o jakikolwiek punkt będzie niezwykle ciężko – mówi Aleksander Klimczyk.

Początek spotkania Legionovia Legionowo – AZS Politechnika Radomska o godz. 17:00.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved