Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Ekonomistki jadą do Krosna

II liga kobiet: Ekonomistki jadą do Krosna

W sobotę AZS Skawa UE Kraków uda się do Krosna, by stoczyć pojedynek z tamtejszym zespołem Karpat. Szybki rzut oka na ligową tabelę może sugerować, iż to krakowianki będą faworytem tego meczu.

Należy jednak pamiętać, że Karpaty w pierwszym meczu stawiały bardzo duży opór i ostatecznie wywalczyły 1 punkt przegrywając 3:2. Reprezentantki Krosna zdają się mieć już kryzys związany z kilkoma urazami i chorobami za sobą. Grająca trener, a zarazem zdecydowana liderka drużyny – Marzena Solska – wraz ze swymi podopiecznymi zdobyła tydzień temu kolejny ważny punkt w Krakowie, przegrywając tie-break z Wisłą AGH. Z kolei w obozie AZS-u kilka zawodniczek narzeka na przeziębienie. Nie wiadomo, czy do Krosna pojedzie Marta Mogilska, która ma problemy ze ścięgnem Achillesa. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu dla trenera Tomasza Klocka, który dysponując wyrównanym składem już niejednokrotnie zaskakiwał rozwiązaniami taktycznymi w obliczu problemów personalnych. Jedyną niewiadomą może być forma drużyny, która swój ostatni mecz rozegrała 20 grudnia 2008.

Z pewnością obie drużyny stawiają sobie za cel komplet punktów. Dla ekonomistek jest on niezmiernie ważny, gdyż będzie je stawiał w komfortowej sytuacji przed meczem z MKS-em Andrychów, który obecnie traci cztery oczka do AZS-u Skawy. Oddech „Akademiczek” na plecach czuje też trzeci w tabeli Dalin Myślenice, który ma zaledwie punkt przewagi i gra w hali lidera grupy – MKS-u Łańcut. Z kolei Karpaty Krosno chcąc myśleć o spokojnym zapewnieniu sobie ligowego bytu muszą wygrać, by nawiązać kontakt z drużynami z miejsc 5-7. Obecnie do 6 miejsca, czyli pierwszego gwarantującego pozostanie w ligowej stawce bez potrzeby grania play-off, tracą one 5 punktów. Która ekipa zbliży się do upragnionego celu? Przekonamy się w sobotnie popołudnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved