Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Po punkty do Wielunia

I liga mężczyzn: Po punkty do Wielunia

Po udanym rozpoczęciu tego roku, zwycięstwo z Gwardią, "Akademików" czeka bardzo ciężka przeprawa w Wieluniu z miejscowym Siatkarzem, który w tym sezonie wydaje się być piekielnie mocny.

Przypomnijmy, że wielunianie dostali się do pierwszej ligi „kuchennymi drzwiami”, po odkupienia miejsca w lidze od rezerw bełchatowskiej Skry. Wieluń wzmocniony zawodnikami Skry II oraz między innymi byłym olsztyńskim atakującym: Marciniem Lubiejewskim i libero Marcinem Krysiem, który poprzedni sezon spędził w … Nysie, jest postrachem wszystkich drużyn. Twierdza w Wieluniu wydaje się być nie do zdobycia. Pamapol ze wszystkich spotkań u siebie, przegrał tylko jedno (2:3 z Avią Świdnik w 7 kolejce). Warto też wspomnieć o godnym pochwały wyczynie podopiecznych trenera Damiana Dacewicza, którzy pokonali w Pucharze Polski faworyzowaną drużynę z Częstochowy, aż 3:0 i to na ich terenie. Dzięki tym rewelacyjnym wynikom zarówno w Pucharze Polski jak i w lidze, Siatkarz stał się jednym z głównych faworytów awansu do PlusLigi Mężczyzn.

W nyskiej ekipie atmosfera po ostatnim zwycięstwie jest dobra. AZS udowodnił, że potrafi walczyć z drużynami, które są teoretycznie mocniejsze i zajmują wyższe miejsce w tabeli. Czy nyscy siatkarze będą jednak w stanie przeciwstawić się mocnej drużynie z Wielunia? Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w 3. kolejce w Nysie i wtedy górą był Pamapol (3:1). Czy tym razem też tak będzie? Czy skazywani w tym pojedynku na „pożarcie” nysanie, będą w stanie sprawić niespodziankę?Pomóc w tym może brak wspomnianego już atakującego wielunian Marcina Lubiejewskiego, który tuż przed świętami doznał kontuzji podczas treningu i jego występ w jutrzejszym meczu stoi pod znakiem zapytania. W nyskiej ekipie zabraknie jeszcze kontuzjowanego Bartka Podgórskiego.

Każdy punkt zdobyty na gorącym terenie wicelidera będzie wielkim sukcesem „Akademików”, którzy do tego meczu mogą podejść na luzie, ponieważ nikt od nich nie oczekuje zwycięstwa, co może się okazać ich wielkim atutem. Początek spotkania już w sobotę, o godzinie 18 w Wieluniu.

źródło: azsnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved