Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gwiazda siatkówki sprawdzi torunianki

Gwiazda siatkówki sprawdzi torunianki

fot. archiwum

Jedna z najsłynniejszych siatkarek ostatniej dekady w Polsce w sobotę będzie największym wyzwaniem dla zawodniczek toruńskich Budowlanych. Kibice w Toruniu zobaczą w akcji Małgorzatę Niemczyk.

Trudno znaleźć siatkarkę, która w ostatnich latach miałaby więcej sukcesów niż Niemczyk . Teraz jest liderką łódzkiej Organiki – to drużyna uważana za faworyta zmagań w I lidze i głównego kandydata do awansu do Plus Ligi. W klubie z rodzinnego miasta ma idealny układ – gra wtedy, kiedy ma na to ochotę. To przywilej weteranów i to tych z wyjątkowo znanymi nazwiskami.

 

Pojedynek Budowlanych/Nesta z Organiką jest starciem na szczycie I ligi. Torunianki są jednym z najmłodszych zespołów w rozgrywkach, ale sprawiają sporą niespodziankę – ciągle liczą się w walce o czołowe miejsca. Organika to lider tabeli. – Siła tej drużyny jest bardzo duża. Biorąc pod uwagę realia I ligi, to są tam spore pieniądze i spore ambicje – mówi trenerka Budowlanych/Nesty, Ewa Openchowska . 

Czy torunianki we własnej hali mogą zaskoczyć teoretycznie silniejsze rywalki? W dotychczasowych starciach obu zespołów dochodziło już do niespodzianek – Budowlane/Nesta zwyciężały w setach, ale nie udawało się tego zrobić w całych meczach. – Nie mamy nic do stracenia. Swoboda powinna nam pomóc, to rywalki są pod presją – mówi Openchowska. – Już czas skończyć z wrażeniem, że jesteśmy słabsze od liderek. Z każdym meczem zespół nabiera doświadczenia.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved