Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wojciech Żaliński: Puchar Polski traktujemy treningowo

Wojciech Żaliński: Puchar Polski traktujemy treningowo

Gra na dość równym, wysokim poziomie i coraz lepsza współpraca z kubańskim rozgrywającym, Maikelem Moreno, to według atakującego Jadaru - Wojciecha Żalińskiego, sposób na zwycięstwa i to nie tylko w rozgrywkach o Puchar Polski.

Mikołaj Dymek: Dość nerwowo zaczęliście pojedynek z Politechniką. Czym było to spowodowane?

Wojciech Żaliński: No nie wydaje mi się żeby było, aż tak nerwowo. Po prostu Warszawa bardzo dobrze grała i dzięki temu wygrali dwa pierwsze sety. Potem trochę spuścili z tonu, my kontynuowaliśmy naszą grę i dzięki temu odnieśliśmy zwycięstwo.Jak wyglądała współpraca z Maikelem Salasem Moreno? Nie macie przecież zbyt często okazji do wspólnego grania, a w Warszawie występowaliście od samego początku.

Myślę, że bardzo pozytywnie. Nasza gra z rozgrywającym rodem z Kuby z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i myślę, że będzie ważnym elementem naszej ekipy w walce o utrzymanie.

Po zwycięstwie zapewne liczycie na awans do kolejnej rundy Pucharu Polski?

Jeżeli awansujemy to fajnie, ale nie to jest najważniejsze. Rozgrywki o Puchar Polski traktujemy treningowo. Takie mecze jak ten pomagają nam lepiej przygotować się do starć w lidze, które są dla nas teraz priorytetowe.

Czy to zwycięstwo podbudowało wasze morale po przykrej porażce w Jastrzębiu, a przed niezwykle ważnym pojedynkiem z Resovią?

No dokładnie. Jak powszechnie wiadomo każde zwycięstwo cieszy. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w meczu z Resovią i będziemy w takich samych humorach, bo właśnie w tym tygodniu to spotkanie jest najważniejsze.

*Rozmawiał Mikołaj Dymek (radomsport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved