Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rosjanie: Bagnoli wybierze nas!

Rosjanie: Bagnoli wybierze nas!

Dywagacje oraz wątpliwości na temat obsadzenia stanowiska selekcjonera polskiej kadry nabierają coraz większych rumieńców. Natomiast wygląda na to, że Rosjanie - także uderzający w konkury do trenera Bagnolego - wątpliwości nie mają.

Na łamach Sport Expressu Aleksiej Biezjazycznyj, znany rosyjski dziennikarz i felietonista specjalizujący się w tematyce siatkarskiej zajmuje się nieco szerzej tematem, którym środowisko rosyjskie żyje ostatnio równie mocno, jak polskie: wyborem kolejnego selekcjonera „sbornej”. Przytaczamy tutaj część jego spostrzeżeń.

Na razie o owym wyborze na pewno wiadomo dwie rzeczy: po pierwsze, że rozstrzygnie się 16 stycznia bieżącego roku, a po drugie, że na razie w konkursie bierze udział …… jeden kandydat. A kandydatem owym jest Daniele Bagnoli. Tłumaczy to poniekąd wątpliwości Włocha, artykułowane podczas niedawnego pobytu w Polsce, a dotyczące braku informacji ze strony WFW (czyli Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki) na temat swoich konkurentów do fotela. Wiadomo, konkurentów na razie brak, to i z informacją krucho. Ale skoro w rosyjskim konkursie dopuszcza się dostarczanie zgłoszeń do dnia 15m stycznia, a więc do dnia poprzedzającego ogłoszenie wyników, to, jak to się mówi. sprawa wyłącznie Rosjan i gajowego.Według rosyjskich komentatorów siatkarskiego rynku, Bagnoli na pewno ostatecznie nie okaże się jedynym kandydatem. Ale według tych samych analityków raczej pewne jest, że Bagnoli, charakteryzujący się przesadną wręcz ostrożnością nie zdecydowałby się na zaangażowanie w konkursie bez mocnych widoków (o ile nie gwarancji) na jego wygranie, czyli bez znacznego wsparcia, jak to się mówi, „z tylnego siedzenia”. W Rosji dla nikogo nie jest tajemnicą, że już zeszłej zimy Włoch nie ukrywał chęci poprowadzenia „sbornej” na olimpiadzie w Pekinie. Jednak wtedy WFW zdecydowanie dała mu do zrozumienia, że nie jest przygotowana na zastąpienie na sześć miesiący do rozpoczęcia igrzysk Władimira Alekno innym, choćby teoretycznie najlepszym kandydatem. Zresztą, na niekorzyść Bagnolego zadziałała wtedy również dość kompromitująca porażka Dynama w finale pucharu Rosji. Teraz sytuacja jest zupełnie inna: w rejestrze korzyści włoskiego maestra widnieje mistrzostwo i puchar Rosji (31 i 32 tytuł w jego karierze klubowego szkoleniowca – chyba najbardziej utytułowanego na Starym Kontynencie), a także wygranie pierwszego etapu Superligi 2008/2009, co spowodowało, że 30 stycznia wyjeżdża do Surgutu jako trener drużyny najlepszych zagranicznych graczy ligowych na tradycyjny Mecz Gwiazd.

Poza tym wszystkim ani Alekno, którego kontrakt wygasł po zdobyciu brązowego medalu IO, ani niezniszczalny Giennadij Szipulin (który, jak twierdzi Aleksjej Biezjazycznyj, ciągle utrzymuje że ma sposób na wyciągnięcie Rosji na najwyższy stopień podium najbliższych siatkarskich imprez mistrzowskich), ani Borys Kolczins (który będzie w meczu gwiazd trenerem reprezentacji Rosjan) nie posiadają nad Bagnolim żadnej widocznej przewagi, a wszystko wskazuje na to, że jest wręcz na odwrót.

Oczywiście, w sercach Rosjan tkwi cierń: organizowany równolegle konkurs na selekcjonera biało – czerwonych, w którym Bagnoli tez bierze udział. Co o tym myślą rosyjscy specjaliści? Otóż, nie przewidują większych zagrożeń. Po pierwsze bowiem, liczą na… PZPS, który głosił wszem i wobec podczas wyboru Raula Lozano, że po Argentyńczyku przyjdzie czas na polskiego szkoleniowca. A po drugie, mocno liczą na samego Daniele Bagnolego. W tym przypadku najlepsze będzie użycie cytatu: – Można nie mieć wątpliwości – jeżeli już przyjdzie Bagnolemu wybierać między dwoma wariantami, polskim i rosyjskim, to wybierze on wariant rosyjski. W każdym wypadku.

No cóż, pogratulować pewności siebie. Ale sami Rosjanie mawiają: „rano smiejatsia”. Na śmiech za wcześnie. Na razie trzeba poczekać. Niecałe dziesięć dni. To już niedługo.

źródło: inf. własna, Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved