Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Cerven: Chcę jak najdłużej zostać w Polsce

Michal Cerven: Chcę jak najdłużej zostać w Polsce

Michal Cerven środkowy bydgoskiego zespołu gra w Polsce od dwóch sezonów. Zawodnikowi bardzo podoba się w Polsce i w wywiadzie dla Strefy Siatkówki deklaruje chęć dalszej gry w naszej lidze. - Nasze kraje są do siebie podobne - mówi.

Porozmawiajmy o Twoich początkach z siatkówką. Nie żałujesz, że wybrałeś właśnie tą dyscyplinę sportu?

Nie żałuję tej decyzji. Wcześniej grałem w piłkę nożną, ale ostatecznie zdecydowałem się wybrać siatkówkę. Chodziłem do specjalnej szkoły, w której uczyłem się grać w siatkówkę i tak już pozostało. Uważam, że podjąłem trafną i jedną z ważniejszych decyzji w moim życiu. Jestem z niej bardzo zadowolony.Zmieńmy trochę temat. Wiem, że jesteś reprezentantem swojego kraju. Jakie cele ma wasza drużyna narodowa?

Celem naszego zespołu narodowego jest awans na mistrzostwa Europy. Kolejnym naszym celem jest awans na mistrzostwa świata. Jeśli dobrze pamiętam to w maju nasza reprezentacja będzie rozgrywała kwalifikacje. Bardzo chcemy zagrać tak wielkiej imprezie, ale nie wiem czy nam się to uda. Słowacja nigdy nie grała w mistrzostwach świata i zrobimy wszystko, aby tam zagrać.”

Z jakich względów zdecydowałeś się na grę w polskim klubie?

W waszym kraju jest silna liga i dlatego postanowiłem zagrać w Polsce. Chciałem spróbować swoich sił w innej lidze, silniejszej. Chciałem również rozwinąć się w tym kraju, nauczyć się czegoś, podszkolić pewne elementy i nabrać większego doświadczenia. W polskiej lidze gra wielu bardzo dobrych siatkarzy, zresztą są i inni z silnych lig w Europie. Poza tym macie bardzo sympatycznych kibiców i na meczu w hali jest czasami bardzo głośno.

Jesteś w Polsce drugi rok. Jakie są twoje wrażenia?

Naprawdę wszystko podoba mi się w waszym kraju, ludzie są bardzo mili, pomagają w trudnych chwilach. Przecież widzą jakie problemy ma czasami obcokrajowiec. Poza tym nasze kraje są do siebie podobne jeśli chodzi o charakter ludzi. W waszym kraju bardzo popularna jest siatkówka. Mecze pokazywane są w telewizji i jestem zadowolony, że tutaj się znalazłem.

Czy po wypełnieniu kontraktu zamierzasz zostać w Polsce?

Będę wszystko robił, aby zostać tu w Polsce, ponieważ jest tutaj dosyć mocna liga, a ja chcę się ciągle rozwijać. Staram się w każdym meczu zaprezentować z jak najlepszej strony, jednak nie zawsze mi się udaje. Jeśli chodzi o finanse to myślę, że dogadam się i zostanę w Polsce.

Porozmawiajmy o klubie w którym występujesz. W waszej drużynie doszło do zmiany trenera od tego momentu wasz zespół znacznie lepiej gra?

Kiedy przyszedł nowy trener wprowadził trochę inne treningi. Nasz nowy trener ma do nas zupełnie inne podejście niż poprzedni, ma inny pomysł na grę naszego zespołu. Być może dlatego nasza drużyna gra teraz znacznie lepiej.

Gdy trenerem był jeszcze Chudik na zajęciach mieliście podobno „luzy”?

Nasz nowy trener jest bardzo stanowczy, musimy sumiennie wykonywać ćwiczenia na treningach. Jeśli chodzi o poprzedniego szkoleniowca to było inaczej, był mniejszy rygor. Luzów nigdy nie było w naszym zespole, ale nasz nowy trener prowadzi nas w taki sposób, że wygrywamy mecze.

Na ostatni mecz ligowy lecieliście samolotem. Z Bydgoszczy do Rzeszowa jest bardzo dużo kilometrów. Na ile wam to pomogło?

Lot na ten mecz był bardzo szybki, znacznie szybciej pokonaliśmy taką odległość lecąc samolotem. Dwie godziny i byliśmy na miejscu. Jeżeli jechalibyśmy autokarem to byśmy spędziliśmy w podróży dziesięć godzin. W meczu z Rzeszowem zagraliśmy całkiem dobre spotkanie, przegraliśmy 3:2, ale i tak bardzo się cieszyliśmy z jednego punktu.

W następnej kolejce zagracie we własnej hali z liderem tabeli – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Jak wasz zespół przygotowuje się do tego spotkania?

Do tego spotkania przygotowujemy się tak, jak do każdego innego. Musimy zagrać tak jak w meczu z Resovią, to możemy sprawić niespodziankę. Jednak o zwycięstwo będzie bardzo ciężko. Jednym z elementów przygotowawczych do tego meczu było spotkanie w Pucharze Polski, w którym zwyciężyliśmy 3:1. Od jutra zaczniemy się bardziej szczegółowo przygotowywać do tego pojedynku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved