Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > M. Przedpełski: Wydaje mi się, że Bagnoli wybierze Rosję

M. Przedpełski: Wydaje mi się, że Bagnoli wybierze Rosję

Wczoraj dwóch z trzech kandydatów na posadę trenera męskiej reprezentacji odbyło rozmowy z członkami komisji która działa przy PZPS-ie. Swoje wizje prowadzenia polskiej reprezentacji przedstawili Daniel Castellani i Daniele Bagnoli.

Jak zaprezentował się Daniele Bagnoli?

Mirosław Przedpełski: Zrobił bardzo dobre wrażenie. Jest świetnym fachowcem.Cztery lata temu Zoran Gajić również kandydował na trenera Polski i Rosji jednocześnie… Czy odniósł Pan wrażenie, że Bagnoli traktuje nasz konkurs poważnie?

Tak, bo nie jest pewien, czy zostanie wybrany na trenera reprezentacji Rosji. Dlatego próbuje i tu i tam. Wydaje się jednak, że gdyby Rosjanie chcieli go zatrudnić, to wybierze raczej ich. Przede wszystkim dlatego, że „jest mu tam trochę bardziej po drodze”. Mieszka w Rosji od dwóch lat, więc czuje się lepiej w tym kraju. Generalnie jednak u nas bardziej mu się podoba. (…).

Rozumiem, że była też mowa o finansach. Czy jego propozycje są dla nas możliwe do przyjęcia?

Są dość wygórowane, ale my wystosujemy nasze kontrpropozycje i zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Musimy wszystko przedyskutować, wysłuchać, co do powiedzenia mają pozostali kandydaci. Zadałem Bagnoliemu pytanie wprost, czy gdyby były te same pieniądze u nas i w Rosji, to czy wybrałby Rosję i powiedział, że raczej tak. On po dwóch latach pobytu nauczył się już tam żyć, jego żona jest Rosjanką. Jest tam po prostu bardziej zadomowiony.

Swoje propozycje przedstawił dziś też Daniel Castellani. Jak wypadł na tle Bagnoliego?

Bardzo dobrze, ma szerokie rozeznanie w sprawach Polski oraz ciekawą wizję pracy. Jego plan ma mocne punkty, bo trzeba przecież budować drużynę na mistrzostwa świata 2014, a jednocześnie coś po drodze wygrywać. To jest naprawdę trudne zadanie, dlatego należy to dobrze zaplanować.

W przypadku Jerzego Matlaka wyklucza się jednoczesną pracę w klubie i reprezentacji, czy to samo dotyczy Daniela Castellaniego? Musiałby zrezygnować z prowadzenia Skry?

Oczywiście.

* więcej w reprezentacji.net

Rozmawiał Tomasz Kowalik (Reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved