Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME Kadetów, gr.E: Dobry start Włochów, Słowaków i Serbów

Kw. ME Kadetów, gr.E: Dobry start Włochów, Słowaków i Serbów

W Bardejovie ruszył turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2009 kadetów. Biorą w nim udział reprezentacje Serbii, Włoch, Słowacji, Portugalii, Czech i Chorwacji. Trzy pierwsze rozpoczęły start w turnieju od zwycięstw.

Wszystkie trzy spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. W meczu Czechów z Włochami siatkarze z Półwyspu Apenińskiego dominowali przez cały czas. Jedynie w trzeciej partii Czesi zdołali przekroczyć granicę 20 punktów i nieco zdenerwować swoich rywali. Ci jednak pokazali nie tylko dobrą grę, ale także ducha walki i zwyciężyli 25:22 i cały mecz 3:0.

Spotkanie Portugalczyków z gospodarzami turnieju, mim iż trwało trzy sety, było emocjonujące. Jedynie w drugim secie Słowacy wygrali z dużą przewagę. Portugalczycy w pierwszym i trzecim secie mieli jednak szansę, aby odnieść zwycięstwo. Ostatecznie górą byli gospodarze i to oni zainkasowali punkty za zwycięstwo.

Zwycięstwo odnieśli także Serbowie, którzy w meczu z Chorwacją męczyli się tylko w pierwszym secie. W dwóch kolejnych setach wygrali już gładko, nie wypuszczając rywala ponad granicę 15 punktów.