Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME 2009 Kadetów, gr. B: Trudna przeprawa gospodarzy

Kw. ME 2009 Kadetów, gr. B: Trudna przeprawa gospodarzy

W belgijskim Vilvoorde reprezentacje Belgii, Luksemburga, Łotwy, Hiszpanii, Grecji oraz Izraela walczą w grupie B o awans do Mistrzostw Europy Kadetów 2009. Podczas drugiego dnia wygrywali młodzi Izraelczycy, Grecy i Belgowie.

Siatkarze z Izraela już w pierwszym secie pokazali, że są dobrze przygotowani do meczu z Łotyszami. Złe przyjęcie rywali spowodowało, że Izraelczycy wyszli na prowadzenie 14:6, a w konsekwencji wygrali do 19. Jedynie w drugim secie górą byli Łotysze. Później znów dominowali siatkarze z Izraela, którzy wygrali pewnie do 14 i 21.

Najłatwiejsze zadanie mieli Grecy. Rywale z Luksemburga wyraźnie ustępowali im poziomem gry. W żadnym z setów Luksemburczycy nie przekroczyli granicy 20 punktów.

Trudny i zacięty mecz rozegrali siatkarze z Belgii i Hiszpanii. Obie ekipy należą do faworytów tego turnieju. Dwie pierwsze partie wygrali gospodarze. Najważniejszy okazał się trzeci set, w którym kadeci walczyli na przewagi. Belgowie mieli szansę wygrać 3:0, jednak trzecia partia padła łupem Hiszpanów. W kolejnej poszli za ciosem i zwyciężyli do 20. W tie-breaku panowanie na boisku odzyskali gospodarze, choć nie było ono już tak widoczne jak w pierwszym secie. Udało im się jednak zwyciężyć do 12.