Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME 2009 kadetów: Druga wygrana Polaków

Kw. ME 2009 kadetów: Druga wygrana Polaków

W swoim drugim meczu reprezentacja Polski zmierzyła się z ekipą narodową Estonii. Niewątpliwym faworytem tego spotkania byli podopieczni Grzegorza Rysia. Oni też wygrali pewnie 3:0.

Set pierwszy to zdecydowana dominacja reprezentacji Polski. Estończycy popełniali błąd za błędem tak przy zagrywce jak i przyjęciu. Przy stanie 20:13 trener reprezentacji Estonii poprosił o czas. Efektem tego… Estończycy stracili kolejny punkt. Spotkanie to do złudzenia przypominało wczorajszy mecz Polski z Danią. Chaotyczne ataki przeciwników, mnożące się błędy – tak wyglądał obraz gry podopiecznych trenera Edo Egona. Set kończy się wynikiem 25:14 dla biało-czerwonych.

Druga odsłona meczy to całkowita dominacja Polaków. Pięć zdobytych punktów z rzędu przy zerowym stanie przeciwnika robi wrażenie. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:2 dla Polski. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia grali bardzo spokojną i przemyślaną strategią. Tak znaczne prowadzenie pozwalało na wypróbowanie różnych ustawień i zagrań. Druga przerwa techniczna to aż ośmiopunktowa przewaga Polaków. Set przebiegał całkowicie pod dyktando biało-czerwonych. Wynik końcowy 25:15 po błędzie zagrywki Estończyków.Set trzeci Polacy rozpoczęli zbyt zdekoncentrowani. Popełniali proste błędy główni w zagrywce. Na 6 zdobytych punktów przez Estończyków 3 pochodziły ze źle wykonanej zagrywki Polaków. Pierwsza przerwa techniczna to „tylko” dwupunktowa przewaga biało-czerwonych. Podobnie jak miało to miejsce we wczorajszym spotkaniu reprezentacji Polski wyróżniającym się zawodnikiem był Miłosz Hebda oraz libero – Bartosz Kaczmarek. Do drugiej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. Polacy popełniali proste błędy w zagrywce, natomiast Estończycy kompletnie nie mogli sobie poradzić z atomowymi atakami najwyższego zawodnika na boisku Miłosza Hebdy. Set zakończył się wynikiem 26:24 dla biało-czerwonych.

Polska – Estonia 3:0

(25:14, 25:15, 26:24)

Skład:

Polska: Tomasz Kowalski, Paweł Golec, Adrian Buchowski, Tomasz Kalembka, Miłosz Hebda, Dawid Dryja, Bartosz Kaczmarek (l) oraz Kacper Gonciarz, Szymon Romac


W drugim dzisiejszym meczu reprezentacja Ukrainy spotkała się z Danią. Ukraińcy wygrali ten mecz 3:0.

Ukraina – Dania 3:0

(25:17, 25:23, 25:20)

Uwaga!

Wszystkie spotkania biało-czerwonych można oglądać w internecie na stronie www.rewal.pl

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved