Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Adrian Stańczak: Trener Such odblokował nas psychicznie

Adrian Stańczak: Trener Such odblokował nas psychicznie

Po kiepskim początku sezonu, w grze radomian wreszcie coś się ruszyło, czego dowodzi wygrana z warszawską Politechniką w VI rundzie Pucharu Polski. Jak twierdzi jednak libero radomskiego zespołu, Adrian Stańczak, przyczyn tej odmiany należy szukać nie tylko w zmianie szkoleniowca.

Wygrana na pewno cieszy, zwłaszcza po tak zaciętym meczu…

Każda wygrana cieszy, zwłaszcza po ciężkim meczu i z drużyną, z którą powinnyśmy wygrywać. Szkoda, że to nie wyszło w lidze, a wyszło w Pucharze, bo akurat Puchar Polski będzie nam bardzo ciężko zdobyć. My raczej musimy się skoncentrować na lidze, ale miejmy nadzieję, że to dobrze rokuje – wygrana na wyjeździe z gospodarzami.To na pewno dobre przetarcie przed sobotnim meczem. W sobotę przeciwnik będzie chyba troszeczkę trudniejszy.

Czy trudniejszy, nie wiem. Jak widać Politechnika bardzo dobrze sobie radzi i z tymi najlepszymi potrafi zdobywać punkty, nawet wygrywać mecze, także w tej lidze wszystko się może zdarzyć. Pokazaliśmy to również my, wygrywając z Olsztynem. Mam nadzieję, że pokażemy także z Rzeszowem.

Wygląda na to, że zmiana trenera miała na was dobry wpływ, najpierw było zwycięstwo z Olsztynem, z Jastrzębiem nie udało się wprawdzie wygrać, no ale teraz notujecie na koncie kolejną wygraną.

Ja powiem tak: byliśmy przygotowani od początku sezonu. Trener Zawieracz bardzo dobrze nas przygotował i w którymś momencie ta forma musiała „wystrzelić” i chyba to procentuje, a w jakimś sensie trener Such odblokował nas psychicznie. Myślę, że przyczyna takiego stanu rzeczy bardziej leży w tym, niż w przygotowaniu, bo Jan Such jest tutaj ile? Trzy tygodnie? Przez trzy tygodnie nie da się zespołu wiele nauczyć, tak więc duża też tutaj zasługa trenera Mirosława Zawieracza.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved